środa, 21 stycznia 2015

WHITNEY HOUSTON WhitneyJapońskie wydanie drugiej  płyty wokalistki. 28RT-12 Arista Records Nippon Phonogram rok 1987

WHITNEY HOUSTON Whitney

Nie powtórzył się aż tak wielki sukces komercyjny, jak w przypadku pierwszej płyty, jednak wokalistka nie obniżyła lotów artystycznie.

WHITNEY HOUSTON Whitney

Niewątpliwie drugi album był sukcesem, ale wystartowała debiutem z bardzo wysokiego pułapu i każda następna płyta, mimo, że sprzedawała się świetnie, musiała być słabsza od debiutanckiej. Doskonałości nie da się przebić.

WHITNEY HOUSTON Whitney

Whitney Houston z powodu swojego potężnego, przeszywającego pop-gospelowego głosu często nazywana "The Voice" (Głos) i to słychać na tej płycie.

WHITNEY HOUSTON Whitney

UTWORY:
    I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)
    Just The Lonely Talking Again
    Love Will Save The Day
    Didn't We Almost Have It All
    So Emotional
    Where You Are
    Love Is A Contact Sport
    You're Still My Man
    For The Love Of You
    Where Do Broken Hearts Go
    I Know Him So Wel

WHITNEY HOUSTON Whitney

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Płyta wygląda, jak prosto ze sklepu, chyba nawet pachnie nowością ;) Niestety dwa ostatnie kawałki z pierwszej strony są przesterowane. Nie wiem, jak to opisać, ale brzmią jakoś nieczysto. Zważywszy na to, ze płyta wygląda na prawie nową, stawiam na wadę fabryczną. Takie płyty z wadą czasem staja się rarytasami dla kolekcjonerów ;) Jednak, przez to małe przesterowanie dźwięku (które jest może tylko w mojej głowie) ocenię stan płyty na EX, mimo ze kupiłem jako NM. Sama muzyka to coś dla romantyków. Gdzieś z tyłu głowy mam śmierć wokalistki i powody tej śmierci, ale mimo wszystko dobrze mi się tego słuchało. To muzyka z jej lepszego okresu, była naprawdę świetną wokalistką, mało kto potrafi tak zaczarować swoim głosem. POP w romantycznym wydaniu, całkiem inna klasa w porównaniu do Madonny, którą słuchałem niedawno. Madonna to całokształt, śpiew, taniec, koncerty i wszystko dookoła, ale jeśli chodzi o sam wokal to przegrywa z Whitney z kretesem. Bardzo wielu muzyków kończy marnie, szkoda. Może to taki nierozłączny związek talentu i skoku w przepaść. Nie da się na pewno pominąć Whitney Houston w historii muzyki POP. Czy jest przed czy za Madonną ? myślę, że stoją obok siebie, równo na nieco innych ścieżkach.
                                                                                           
WHITNEY HOUSTON Whitney

PŁYTA: EX, (EXCELLENT)
W STANIE DOSKONAŁYM. ODTWARZANA WIELOKROTNIE LECZ SPADEK JAKOŚCI DŹWIĘKU JEST NIEWYCZUWALNY, MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ WIZUALNE "PAPIERÓWKI" LUB NIEWIELKIE WŁOSKOWATE RYSKI, BEZ WIĘKSZEGO WPŁYWU NA ODSŁUCH.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

WHITNEY HOUSTON Whitney

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 105.00 zł

WHITNEY HOUSTON Whitney

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz