piątek, 16 stycznia 2015

MADONNA Like A VirginJapońskie wydanie drugiego albumu studyjnego Madonny. P-13033 Warner Bros Sire Records rok 1984

MADONNA Like A Virgin

Album został wyprodukowany przez Nile'a Rodgersa, a nagrany w Power Station Studio w Nowym Jorku, w szybkim tempie. Rodgers poprosił o pomoc swoich kolegów z zespołu Chic, Bernarda Edwardsa, który był basistą i Tony'ego Thompsona, który grał na perkusji. Rodgers postanowił pracować jako gitarzysta. Jason Corsaro, inżynier dźwięku, przekonał go, aby użyli cyfrowego zapisu, nowej techniki wprowadzonej w tamtym czasie.Sesja zdjęciowa na okładkę została wykonana przez Stevena Meisela. Madonna chciała, żeby tytuł płyty i okładka, miały prowokacyjny związek z Maryją, matką Jezusa, oraz chrześcijańską koncepcją dziewictwa.

MADONNA Like A Virgin

Single z albumu "Like a Virgin" i "Material Girl" stały się wielkimi przebojami na całym świecie. Kolejnym międzynarodowym przebojem był "Into the Groove". Inne wydane single "Angel" i "Dress You Up" znalazły się w pierwszej piątce hitów w Stanach Zjednoczonych. Aby promować album, Madonna wyruszyła w tasę koncertową The Virgin Tour, wyłącznie po miastach Ameryki Północnej.

MADONNA Like A Virgin

"Like a Virgin" określa się jako kultowy i ikoniczny album lat 80. Madonna udowodniła, że nie była artystką jednego przeboju i była w stanie zapewnić sobie trwałe miejsce w świecie muzyki. Jej piosenki stały się obiektem zarówno krytyki konserwatystów, jak i wzorem naśladowań dla młodych kobiet, szczególnie "Material Girl" i "Like a Virgin". Album dedykowany został "wszystkim dziewicom świata".

MADONNA Like A Virgin

UTWORY:

MADONNA Like A Virgin

MUZYCY:
Madonna – śpiew, wokal wspierający (w "Material Girl", "Angel" i "Shoo-Bee-Doo")
Curtis King – wokal wspierający
Brenda King – wokal wspierający (w "Shoo-Bee-Doo")
Frank Simms – wokal wspierający
George Simms – wokal wspierający
Jimmy Bralower – automat perkusyjny LinnDrum, automat perkusyjny Simmons
Bernard Edwards – gitara basowa
Lenny Pickett – saksofon
Nile Rodgers – gitara, gitara elektryczna, gitara akustyczna, syntezator Synclavier II, syntezator Roland Juno-60, aranżacja i prowadzenie sekcji smyczkowej
Rob Sabino – syntezatory, syntezator basowy
Tony Thompson – perkusja

MADONNA Like A Virgin

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
O Madonnie można mieć różne zdanie, ale nie da się jej pominąć. W historii muzyki POP jest ważną postacią, która długie lata gościła i nadal gości na listach przebojów. Nie wiem czy istnieje osoba, która nie słyszała żadnej piosenki tej artystki. Na płycie” Like A Virgin” słychać właściwie same przeboje, większość była wysoko na listach. Płyty słucha się lekko i przyjemnie. Bardzo pozytywny posmak zostawia za sobą. Nóżka sama tupie o podłogę, nie jest to może muzyka do przeżywania, wyobraźnia niewiele ma tu do roboty, ale uszy cieszą te dźwięki. Odbieram tą płytę na plus i wiele piosenek podśpiewywałem pod nosem. Lubię dobra muzykę w każdym gatunku, absolutnie nie skreślam popu w wykonaniu Madonny. Piosenki z „Like A Virgin” brzmią bardzo dziewczęco, dzisiejsze dokonania Madonny są mocniejsze instrumentalnie i trochę przyciężkie. Słuchając jej starszych płyt powinienem widzieć w wyobraźni skąpo ubraną dziewicę z krzyżem, jednak odsuwając na bok wizerunek artystki a wyciągając wnioski jedynie z muzyki, to widzę dziewczynkę w zwiewnej sukience na łące i tak chcę ja zapamiętać. Proszę pamiętać, że moje wrażenia dotyczą zawsze wyłącznie muzyki nigdy osoby. Płyta i okładka w stanie równie doskonałym. Byłbym szczęśliwym człowiekiem, gdyby wszystkie moje płyty tak wyglądały i tak grały.

MADONNA Like A Virgin

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

MADONNA Like A Virgin

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 130.00 zł

MADONNA Like A Virgin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz