sobota, 3 stycznia 2015

VANGELIS BeaubourgJapońskie wydanie studyjnego albumu Vangelisa. RVP-6312 RCA Records Rok 1985

VANGELIS  Beaubourg

Vangelis skomponował, wyprodukował i zagrał na wszystkich instrumentach.

VANGELIS  Beaubourg
 
Płyta ma odzwierciedlać życie w dzielnicy Beaubourg w Paryżu, kiedy mieszkał w Vangelis wczesnych latach 70-tych. Beaubourg to muzyczna reprezentacja Centrum Pompidou w Paryżu. Muzyka na płycie była improwizowana przede wszystkim na jednym lub więcej Yamaha CS-80 , do modulatora pierścieniowego , którego szeroko używa.

VANGELIS  Beaubourg

Utwory:
    Beaubourg part I (17:56)
    Beaubourg part II (20:45)

VANGELIS  Beaubourg

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Lubię Vangelisa do tego stopnia, że płyta z Andersonem „The Friends of Mr Cairo” jest w mojej pierwszej trójce. Jednak to, co wysłuchałem dziś to nie jest mój Vangelis.  Mój syn przechodząc obok korytarzem taki był zaintrygowany dochodzącą muzyką, że aż zaglądnął do mnie z pytaniem „Co to za odgłosy hydrauliczne?”. Tak to trochę brzmi ;) Z całą odpowiedzialnością powiem o tej płycie, że jest to muzyka eksperymentalna, kakofonia dźwięków z których podobno coś wynika, ale nie dla mnie. Może kogoś taka muza rajcuje, dla mnie to męczliwe, ledwo wytrzymałem jedno przesłuchanie i pewno nie wrócę do tej płyty. Na pewno jest ona historycznym elementem twórczości Vangelisa i warto ją mieć w kolekcji, na półce wygląda fajnie, w uchu gorzej. Osobiście poszukuję jakiegoś śladu melodyczności w muzyce, dlatego mimo doszukiwania się na siłę piękna w „Beaubourg” nie odnalazłem go, być może nie potrafię szukać… Płyta w stanie bardzo dobrym, jeśli są nawet jakieś pyknięcia to giną w tłumie innych dziwnych dźwięków

VANGELIS  Beaubourg

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

VANGELIS  Beaubourg

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 198.00 zł

VANGELIS  Beaubourg
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz