poniedziałek, 19 stycznia 2015

JON AND VANGELIS Short StoriesJapońskie wydanie debiutanckiej płyty duetu Jon Anderson, Vangelis Papatanasiu. MPF 1287 Polydor rok 1980

JON AND VANGELIS Short Stories

Gwoli ścisłości, płyta nagrana w roku 1979, wydana w 1980.

JON AND VANGELIS Short Stories

Wszystkie utwory skomponowane przez J&V.

JON AND VANGELIS Short Stories

Wokalu użyczył Anderson, natomiast na wszystkich instrumentach gra Vangelis.

JON AND VANGELIS Short Stories

UTWORY:
    Curious electric (6:42)
    Each & everyday/Bird song (5:08)
    I hear you now (5:13)
    The road (4:31)
    Far away in Baagad (8:03)
    Love is (6:18)
    One more time (2:14)
    Thunder/A play within a play (7:02)

JON AND VANGELIS Short Stories

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Zazwyczaj kupuję płyty wykonawców, których lubię. W przypadku Vangelisa i Andersona słowo lubię to za mało, uwielbiam ich razem. Płytę „Short Stories” oczywiście znałem już wcześniej i przesłuchałem wielokrotnie na CD. Ta płyta jest o tyle ciekawa, że są tu mniej znane kawałki duetu. Utwory z „The Friends of Mr Cairo” na pewno wielu osobom obiły się o uszy, natomiast w przypadku „Short Stories” są to kawałki mniej ograne, ale gwarantuję tym, którzy nie słyszeli tej płyty, że są to piosenki świetne. Polecam wszystkim kochającym piękną muzykę, ta muzyka jest właśnie piękna, to najwłaściwsze określenie do oddania klimatu płyty. Nastrój tworzy się już po kilku dźwiękach i trwa do końca. Polecam w przypadku Vangelisa i Andersona słuchanie całych płyt a nie pojedynczych utworów. Płyty zawsze stanowią zwarta całość i potrafią przenieść słuchacza w bajkowe miejsce. To pierwszy album tego duetu i od razu strzał w dziesiątkę, bez nich moja muzyka miała by pokaźną lukę. Moi znajomi wiedzą, że mam bzika od zawsze na punkcie Vangelisa i Andersona. Takiej melodyczności trudno doszukać się u innych wykonawców, podobną melodyczność można chyba odnaleźć jedynie w muzyce poważnej. Dla „Short Stories” daje ocene 10 na 10, polecam do słuchania w przyciemnionym pokoju, totalny odjazd. Stan płyty i okładki ideał. Słychać może nieco smażenia w cichych miejscach, ale na nowych winylach też je słychać, bo to winyle.

JON AND VANGELIS Short Stories

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

JON AND VANGELIS Short Stories

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 199.00 zł

JON AND VANGELIS Short Stories

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz