czwartek, 15 stycznia 2015

MARILLION Misplaced ChildhoodJapońskie wydanie trzeciego albumu zespołu. EMS- 81728 Toshiba EMI rok 1985

MARILLION Misplaced Childhood

Ten concept album opowiada o dzieciństwie i jego wpływach na dorosłego człowieka. Utwór Kayleigh stał się międzynarodowym przebojem. Nazwa wzięła się od poprzedniej dziewczyny Fisha, Kay Lee i o niej jest ta piosenka.

MARILLION Misplaced Childhood

Album na początku miał mieć tylko dwa utwory, umieszczone na stronach A i B, później zrezygnowano z tego pomysłu.

MARILLION Misplaced Childhood

UTWORY:
    Pseudo Silk Kimono (2:14)
    Kayleigh (4:03)
    Lavender (2:25)
    Bitter Suite (7:56)
    Heart of Lothian (4:02)
    Waterhole (Expresso Bongo) (2:13)
    Lords Of The Backstage (1:52)
    Blind Curve (9:29)
    Childhoods End? (4:33)
    White Feather (2:25)
               
TWÓRCY:                           
Fish - śpiew
Steve Rothery - gitara
Pete Trewavas - gitara basowa
Mark Kelly - keyboard
Ian Mosley – perkusja

MARILLION Misplaced Childhood

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
“Misplaced childhood” I “Fugazi” to jedne z najważniejszych płyt dla mnie. Trudno opisywać doskonałość ;) Ta muzyka towarzyszyła mi całe życie i mocno ubolewam nad rozejściem Marillion z Fishem. To był związek jedyny w swoim rodzaju. Zachwyca mnie brzmienie tej płyty, cichutkie pianinko przeszywa wyobraźnię, narastanie napięcia, mocne energiczne gitary, potem znowu wycieczka w melancholię. Dźwięk skrzypiec wydobywany z gitar, trochę czadu i trochę akustycznie. Trochę tekstu mówionego i trochę wykrzyczanego, nostalgia i oburzenie. Już o tym pisałem, ale powtórzę, Marillion to dla mnie wszystko co najlepsze z Pink Floyd i Genesis. Całe te góry i doliny powiązane w cudowny sposób bardzo specyficznym wokalem. Mogę tego słuchać na okrągło. Jest w tych kawałkach niezwykła melodyjność a jednocześnie wszystko jest nieco asynchroniczne. Taki poukładany bałagan. Album koncepcyjny i faktycznie stanowi zwartą całość. Wszystko do siebie pasuje, niczego za dużo, niczego za mało. U mnie ocena 10 na 10. Co do stanu technicznego płyty – doskonały. Nie ma się do czego przyczepić ani na płycie, ani na okładce. Technicznie płyta dorównuje perfekcji zawartości ;)

MARILLION Misplaced Childhood

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

MARILLION Misplaced Childhood

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 405.00 zł
 
MARILLION Misplaced Childhood

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz