sobota, 31 stycznia 2015

LED ZEPPELIN Led Zeppelin IIJapońskie wydanie drugiego albumu brytyjskiej grupy rockowej Led Zeppelin rok 1969. P-10101A Atlantic Recording Corporation reedycja  rok 1976.

LED ZEPPELIN Led Zeppelin II

Album nagrywany w wielu miejscach Wielkiej Brytanii ale i Ameryce Północnej. Powstawał w okresie, gdy Led Zeppelin intensywnie koncertował – od stycznia do sierpnia 1969 – kończąc cztery europejskie i trzy amerykańskie trasy. Muzycy starali się mieszać bluesa z muzyką ludową, wyszła z tego dość ciężka muza podkreślana niepowtarzalnym riffem. Utwory oddają surowe brzmienie zespołu i jego talent do występów na żywo. O albumie pisano, że cechuje go dalsze rozwijanie tematyki poruszanej przez Roberta Planta na Led Zeppelin, tworzącej jednak dzieło cieszące się większą aklamacją i o większym wpływie na muzykę. Wkład Page’a w album też był znaczący, przykładem może być gitarowe solo w utworze „Heartbreaker”, naśladowane później przez licznych młodszych gitarzystów.

LED ZEPPELIN Led Zeppelin II

Płyta odniosła dużo większy sukces komercyjny od pierwszej. W 2003 album został sklasyfikowany na 75. miejscu listy 500 albumów wszechczasów magazynu Rolling Stone. Największym przebojem z albumu był utwór „Whole Lotta Love”. W styczniu 1970 dotarł on do 4. miejsca listy Billboard Hot 100.

LED ZEPPELIN Led Zeppelin II

Dziennikarze muzyczni wymieniają Led Zeppelin II jako gotową receptę dla heavymetalowych zespołów. Od momentu wydania Led Zeppelin II był uważany przez krytyków i dziennikarzy za jeden z najbardziej wpływowych w historii muzyki rockowej.

LED ZEPPELIN Led Zeppelin II

UTWORY I AUTORZY:
1. „Whole Lotta Love” John Bonham / Willie Dixon / John Paul Jones / Jimmy Page / Robert Plant 5:34
2. „What Is and What Should Never Be” Page / Plant 4:46
3. „The Lemon Song” Bonham / Chester Burnett / Jones / Page / Plant 6:19
4. „Thank You” Page / Plant 4:49
5. „Heartbreaker” Bonham / Jones / Page / Plant 4:14
6. „Living Loving Maid (She's Just a Woman)” Page / Plant 2:39
7. „Ramble On” Page / Plant 4:34
8. „Moby Dick”                 Bonham / Jones / Page 4:20
9. „Bring It On Home” Dixon 4:19

MUZYCY
John Bonham – perkusja, timpani
John Paul Jones – gitara basowa, organy („Thank You”)
Jimmy Page – gitara elektryczna, gitara akustyczna, wokal wspierający, theremin („Whole Lotta Love”)
Robert Plant – śpiew, harmonijka ustna

LED ZEPPELIN Led Zeppelin II

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Powiem Wam, że czuję tu dotyk geniuszu. Zarówno na pierwszej płycie, której niedawno słuchałem i na drugiej również zetknąłem się muzyką odartą z wszelakich popowych upiększeń. Mówię Wam jazda pierwsza klasa. Powinienem mieć długie włosy i być lekko na haju żeby jeszcze lepiej wczuć się w te dźwięki, ale w zupełności wystarczyła mi wyobraźnia. Ten riff gitarowy z pierwszego kawałka to klasyk o którym dzieci powinny uczyć się na muzyce w szkole. Wokal pełen jakiejś takiej nieopisanej rozpaczy, nie da się tego słuchać bez emocji. Twórczość, zwłaszcza ta wczesna Led Zeppelin miała spory wpływ na rozwój muzyki i w wielu kompozycjach innych twórców można doszukać się echa tej supergrupy. W pewnym sensie jest to muzyka eksperymentalna, słychać tu mocne gitary i nagłe wyciszenia z cichutkim wokalem. Dużo się dzieje, płyta nie pozwala na nudę. Sporo na płycie sexu, muzycy zawsze podkreślali „męskość” grupy, słychać tu też trochę nonszalancji, wiary w to że wszystko co grają jest świetne…i moim zdaniem tak jest w istocie. Słuchając tej płyty wróciłem do czasów audycji Piotra Kaczkowskiego w radiowej „Trójce” Panie Piotrze, dzięki za te chwile, miedzy innymi dzięki Panu wiem, jakich płyt dziś słuchać. Płyta w stanie idealnym, żadnego złego słowa nie powiem na temat stanu technicznego płyty a okładkę można traktować wręcz, jako prosto ze sklepu.

LED ZEPPELIN Led Zeppelin II

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

LED ZEPPELIN Led Zeppelin II

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 315.00 zł

LED ZEPPELIN Led Zeppelin II

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz