sobota, 24 stycznia 2015

MICHAEL JACKSON ThrillerJapońskie wydanie najsłynniejszej płyty „króla popu”. EPIC Sony 1982rok 1982

MICHAEL JACKSON Thriller

„Thriller” to najlepiej sprzedający się longplay w historii muzyki . Źródła podają wielkość ok.100 mln. sprzedanych egzemplarzy. Nieźle. Dzięki albumowi Thriller Michael Jackson stał się najpopularniejszym wykonawcą ostatnich dekad XX wieku i zapoczątkował wzrost popularności muzyki pop na świecie (który trwa do dzisiaj).

MICHAEL JACKSON Thriller

"Billie Jean", piosenka wydana na drugim singlu, stała się wielkim hitem, wynosząc Jacksona na szczyty list przebojów. Pierwsze wykonanie utworu na żywo zawierało również pierwsze zaprezentowanie firmowego dziś ruchu scenicznego moonwalk.

MICHAEL JACKSON Thriller

Teledysk do utworu tytułowego wydany 2 grudnia 1983 w reżyserii Johna Landisa, który wraz z Jacksonem jest także współautorem scenariusza. W 2006 został wpisany do księgi rekordów Guinessa jako "teledysk, który odniósł największy sukces", sprzedając się w nakładzie ponad 9 mln egzemplarzy.

MICHAEL JACKSON Thriller

Świetne , nośne kompozycje(siedem hitowych singli z dziewięciu utworów na płycie) , doskonali muzycy towarzyszący ( Steve Lukather , Eddie Van Halen , bracia Porcaro ), duet  z samym sir Paulem McCartneyem ( ten nie gra z byle kim) , a przede wszystkim produkcja Quincy Jonesa, cichego bohatera tego albumu, którego powalające aranżacje sprawiają, że albumu do dziś słucha się z przyjemnością.

MICHAEL JACKSON Thriller

CIEKAWOSTKI:
- Przed solówką [czas 3:06] w utworze "Beat It" słychać wyraźnie pukanie do drzwi - człowiek z obsługi, który nie wiedział, że Van Halen jest w trakcie nagrywania, zapukał, otworzył drzwi i zajrzał do środka, po czym zorientował się w sytuacji i po cichu wyszedł.
- W utworze "P.Y.T. (Pretty Young Thing)" można usłyszeć Janet Jackson i La Toyę Jackson, siostry Michaela Jacksona.
- W tytułowym "Thrillerze" swojego głosu użycza weteran horrorów Vincent Price.

MICHAEL JACKSON Thriller

UTWORY:
    "Wanna Be Startin' Somethin'" (Jackson)
    "Baby Be Mine" (Rod Temperton)
    "The Girl Is Mine" (duet z Paulem McCartneyem) (Jackson)
    "Thriller" (Rod Temperton)
    "Beat It" (duet z Eddiem Van Halenem) (Jackson)
    "Billie Jean" (Jackson)
    "Human Nature" (John Bettis/Steve Porcaro)
    "P.Y.T. (Pretty Young Thing)" (wraz z siostrami La Toyą i Janet) (James Ingram/Quincy Jones)
    "The Lady in My Life" (Rod Temperton)

MICHAEL JACKSON Thriller

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Nie ma co udowadniać ,że to „najlepsza płyta na świecie” bo takiej oczywiście nie ma. Ja dzielę muzykę na dobrą i złą , a Thriller (pomimo , że zawiera nieco banalne elementy disco i R&B) na pewno zaliczam do dobrej. Pamiętam ta płytę a potem „Bed” z czasów, gdy się ukazywały. Był to prawdziwy szał. Słychać było te kawałki w każdym radiu. To nie pojęte, żeby wydawać płyty, na których każda piosenka to superprzebój. Brzmi to do dziś doskonale, i wokal i wspaniałe “smaczki” Quincy’ego. Michael był prawdziwym królem POPu, miał niepowtarzalny styl, pełen energii i dziecięcej nostalgii. To album, który musi się znaleźć w każdym zbiorze płytowym na wyeksponowanym miejscu. Kawał historii, kawał dobrej muzyki, specyficzne ruchy taneczne Jacksona są na tyle zaraźliwe, że słuchając tej płyty kilka razy złapałem się na marnym naśladowaniu mistrza ;) To odruch bo muzyka jest w symbiotycznym uścisku z tańcem Michaela. Myślę, że płyta jest na tyle znana, ze nie będę się rozpisywał na jej temat. Nie uwierzę, ze ktoś nie słyszał przynajmniej kilku kawałków z tej płyty. To święte nagrania złożone na ołtarzu muzyki POP. Myślę, że jeszcze długo nikt nie pobije popularnością „Thrillera” Sama płyta bez uwag, stan doskonały, okładki również. Jak zwykle kilka pyknięć na rozpędówkach.

MICHAEL JACKSON ThrillerMICHAEL JACKSON Thriller

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

MICHAEL JACKSON Thriller

MICHAEL JACKSON Thriller

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 228.00 zł

MICHAEL JACKSON Thriller

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz