wtorek, 20 stycznia 2015

JOHN COLTRANE BalladsJapońskie wydanie płyty. VIM-4606 Impulse! MCA Records Reedycja rok 1980

JOHN COLTRANE Ballads

„Ballady” to album jazzowy Johna Coltrane'a . Został nagrany na przełomie lat 1961/1962 roku i wydany w 1963 roku. Ta płyta to japońska reedycja z roku 1980. Krytyk Gene Lees stwierdził, że kwartet nigdy wcześniej nie grał tych melodii.  Że dostali nuty pół godziny przed nagraniem. A przynajmniej tak brzmi ta płyta, jak prawdziwa nie ćwiczona improwizacja, Jazz do szpiku kości. W 2008 roku album był laureatem nagrody Grammy Hall

JOHN COLTRANE Ballads

UTWORY:
"Say It (kółko)" ( Jimmy McHugh ) - 4:18
" Nie wiem co to jest miłość "( Gene DePaul ) - 05:15
"Too Young to Go Steady" ( Jimmy McHugh ) - 04:23
" All or Nothing At All "( Artur Altman ) - 03:39
"I Wish I Knew" ( Harry Warren ) - 04:54
" Co nowego? " ( Bob Haggart ) - 03:47
" Jest to łatwe do zapamiętania "( Richard Rodgers ) - 02:49
" Nancy (Z Laughing twarzy) "( Jimmy Van Heusen ) - 03:10

JOHN COLTRANE Ballads

MUZYCY:
John Coltrane - saksofon tenorowy
McCoy Tyner - fortepian
Jimmy Garrison (# 1-6, 8), Reggie Workman (# 7) - bas
Elvin Jones - perkusja

JOHN COLTRANE Ballads


Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Jazz to dla mnie totalna nowość. Nie chcę omijać żadnych nurtów muzycznych, postanowiłem więc liznąć też nieco Jazzu. Na początek płyta z balladami. Muzyka sączy się cichutko, na pierwszym planie saksofon, w tle plumkanie na fortepianie. Od razu stanął mi przed oczami obraz pogrążonej w papierosowym dymie knajpy, z samotnikiem siedzącym w rogu sali. Wszystko spowite półmrokiem i tajemniczością. Taka muzyka pasuje mi idealnie do tego obrazka. Nie zostałem nagle fanem Jazzu, słucha się tego bardzo fajnie, ale wydaje mi się, że to muzyka tła. Fajnie byłoby to puścić podczas rozmowy, kolacji lub innej sytuacji. Do tego, żeby upajać się tą muzyką samą w sobie jeszcze nie dorosłem. Doznania bardzo pozytywne, taki rodzaj Jazzu jest milutki i bardzo przyswajalny. Ale oswajam się dopiero z tymi dźwiękami. Uważam, że siłą świetnych muzyków jest stworzenie swojego niepowtarzalnego, unikalnego klimatu. Ta płyta zdecydowanie taki klimat robi. Wypadałoby się zanurzyć w głębokim fotelu przed kominkiem i sączyć jakąś miłą rozmowę z żoną, a może tylko patrzeć w ogień. To płyta idealna do takich scenek. Może za kilka lat do niej wrócę, na razie za dużo mam jeszcze energii na Jazzowe ballady. Płyta i okładka w stanie doskonałym.

JOHN COLTRANE Ballads

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

JOHN COLTRANE Ballads

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 180.00 zł

JOHN COLTRANE Ballads

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz