środa, 14 stycznia 2015

DIRE STRAITS Brothers In Arms (2)Japońskie wydanie piątego  albumu zespołu. Kat. 28PP-1005 – Vertigo by Nippon Phonogram Co. Ltd. Rok 1985

DIRE STRAITS Brothers In Arms

Album ukazał się 17 maja 1985 i natychmiast uzyskał status "platynowej płyty" (tylko dzięki zamówieniom jeszcze przed pojawieniem się płyty), był to pierwszym album w Anglii który dostał "platynową płytę" już w przedsprzedaży. Wszedł na pierwsze miejsce listy przebojów 25 maja i utrzymał tę pozycję przez 3 tygodnie (17 czerwca pierwsze miejsce zajął album Bryana Ferry'ego Boys and Girls, na którym na gitarach grał Mark Knopfler).

DIRE STRAITS Brothers In Arms

Brothers in Arms dotarło do pierwszego miejsca na listach przebojów w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Islandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Anglii, Turcji, Jugosławii, Australii, Nowej Zelandii, Hongkongu, Izraelu i RPA. Album dotarł do pierwszej dziesiątki list przebojów w każdym kraju, w którym był oficjalnie wydany. W Polsce piosenka "Brothers in Arms" została uznana za najlepszą piosenkę przez słuchaczy Programu 3 na Liście Przebojów Wszech Czasów. Do tej pory sprzedano ponad 35 milionów kopii tego albumu na całym świecie.

DIRE STRAITS Brothers In Arms

Wszystkie utwory autorstwa Marka Knopflera z wyjątkiem "Money for Nothing", którego współautorem jest Sting. Wszystkie partie gitarowe zostały nagrane przez Marka Knopflera.

Utwory:
- "So Far Away" – 5:12
- "Money for Nothing" – 8:26
- "Walk of Life" – 4:12
- "Your Latest Trick" – 6:33
- "Why Worry" – 8:31
- "Ride Across the River" – 6:57
- "The Man's Too Strong" – 4:40
- "One World" – 3:40
- "Brothers in Arms" – 6:59

Muzycy:
- Mark Knopfler – gitary, śpiew
- John Illsley – gitara basowa, śpiew
- Guy Fletcher – instrumenty klawiszowe, śpiew
- Alan Clark – instrumenty klawiszowe
- Omar Hakim – perkusja
- Terry Williams – perkusja
- Sting – śpiew w "Money for Nothing"
- Chris White – saksofon

DIRE STRAITS Brothers In Arms

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Ja się upajam ta płytą, jak narkotykiem. Jest to jedna z trzech moich ulubionych płyt, jakie kiedykolwiek wydano. Słuchałem jej z kaset magnetofonowych, z CD i teraz z winyla. Przesłuchałem ją dziesiątki, jeśli nie setki razy. Uwielbiam ta muzykę, to brzmienie, te gitarki, te rytmy, ten głos i wszystko, wszystko. Podobają mi się wszystkie kawałki, co do jednego. Nie widzę tu żadnych słabych punktów. Dla mnie to prawdziwe cacko, które niech mi włożą do trumny ;) Słyszę czasem głosy, ze ta płyta jest zbyt komercyjna. Pytam – co to znaczy? Czy znaczy to, że podoba się wielu osobom? Czy można robić zarzut muzyce za to, że zbyt wielu osobom się podoba? To absurd. Dla mnie to dzieło sztuki i będę tej muzy bronił jak lew. Ja i wielu innych jej wielbicieli, a jest ich sporo, podobno jest to najczęściej ściągana płyta z Internetu ;) Ja szanuję muzyków i nie ściągam, tylko kupuje ich nagrania. Nic nie zastąpi winyla w okładce stojącego cichutko na półce, jaka MP3 jest w stanie to zastąpić? Dużo ciepłych słów mógłbym napisać o „Brothers In Arms”, ale tych słów mi właśnie brakuje. Muzyka broni się sama. Zadziwiające, że po tylu odsłuchaniach ciągle jestem głodny tej muzyki. Od wielu lat słucham jej kilka razy w miesiącu, czy to już jakaś choroba? Stan płyty idealny. Brzmi jak nowa, i tak wygląda na moje oko. Wyraziste brzmienie, zero trzasków, prawdziwy rarytas. Okładka doskonała, bardzo lekkie ślady czasu tylko na narożnikach. Mam więcej egzemplarzy tej płyty, ale ta na dzień 14.01.2015 jest w najlepszym stanie z wszystkich. Pisząc te słowa wsłuchuje się właśnie w tytułowy utwór, czad.

DIRE STRAITS Brothers In Arms

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

DIRE STRAITS Brothers In Arms

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 397.00 zł

DIRE STRAITS Brothers In Arms

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz