wtorek, 13 stycznia 2015

KATE BUSH The Hounds Of LoveJapońskie  wydanie piątego albumu Kate Bush. EMS- 91113 Toshiba EMI rok 1985

KATE BUSH The Hounds Of Love

Największy sukces komercyjny , najbardziej znana płyta. Przez siedem lat kariery muzyka Kate dojrzała , nie jest już tak „cudownie dziecięco naiwna” , ale głos ten sam – wspaniały !!!

KATE BUSH The Hounds Of Love

Płyta rozpoczyna się od singlowego „Running Up That Hill” (numer 3 na brytyjskich listach) , a potem „Hounds Of Love” kolejny singiel (numer 1 w UK). Początek jak u Hitchcocka. Dalej nie jest gorzej, „The Big Sky”,  „Cloudbusting” , a to tylko pierwsza strona...

KATE BUSH The Hounds Of Love

Cudowna muzyka lat osiemdziesiątych...

KATE BUSH The Hounds Of Love

UTWORY:
    "Running Up That Hill (A Deal with God)" – 5:03
    "Hounds of Love" – 3:02
    "The Big Sky" – 4:41
    "Mother Stands for Comfort" – 3:07
    "Cloudbusting" – 5:10
    "And Dream of Sheep" – 2:45
    "Under Ice" – 2:21
    "Waking the Witch" – 4:18
    "Watching You Without Me" – 4:06
    "Jig of Life" – 4:04
    "Hello Earth" – 6:13
    "The Morning Fog" – 2:34

KATE BUSH The Hounds Of Love

TWÓRCY:          
    Kate Bush – wokal, fairlight, fortepian
    Paddy Bush – skrzypce, bałałajka, didgeridoo, wokal, fujara pasterska
    Stuart Elliott – instrumenty perkusyjne
    Charlie Morgan – instrumenty perkusyjne
    Alan Murphy – gitara
    Del Palmer – gitara basowa

KATE BUSH The Hounds Of Love

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Kolejne zaskoczenie. Słyszałem kiedyś jakieś kawałki Kate Bush, ale przeszły obok mnie po cichutku bez większego zainteresowania z mojej strony. Dzisiaj po odsłuchaniu płyty zostałem fanem tej wokalistki. Jakże odmienny styl śpiewania od innych wokalistek. Fantastyczny wokal, świetne i bardzo nietypowe chórki. Interesująca muzyka, bardzo mi się podobała i będę wielokrotnie wracał do Kate Bush. Zdecydowanie poszukam innych jej płyt. I pomyśleć, że biłem się z myślami czy kupić tą płytę, całe szczęście kupiłem. To kawałki typu „trudne do zanucenia” ale jednocześnie ciągnie do ich słuchania. Wokalistka wyróżniała się na tle innych w czasach wydania tej płyty i dzisiaj jest wyraźnie na wyższej półce od gwiazdek z MTV. Kete Bush ma to coś po co sięga się po latach, mimo upływu czasu chce się wrócić do tych kompozycji. To coś mają tylko prawdziwi artyści. Nie wiem dlaczego, ale czuje tu jakieś podobieństwo do Petera Gabriela, może to nie przypadek, ze nagrali razem znany hit. Płyta w stanie bardzo dobrym, małe nieistotne trzaski w nieistotnych miejscach. Na płycie nie ma rysek ani papierówek ale są „zatarcia”, które powodują delikatne trzaski w cichych fragmentach. Odsłuch wciąż komfortowy . Okładka świetnie podniszczona. Uwielbiam takie okładki, widać po nich, ze płyta ma jakąś historię. Na okładce miejsce po zdartej nalepce (zapewne z numerem), jest też nowa nalepka z numerem. Płyta ma za sobą jakieś podróże od właściciela do właściciela, ciekawe jakie kraje zwiedziła. W środku dodatkowe materiały na przepięknie pożółkłych kartkach. Na pewno ta okładka nie wygląda na nową i to jest jej podstawowa zaleta ;)

KATE BUSH The Hounds Of Love

EX, (EXCELLENT)
W STANIE DOSKONAŁYM. ODTWARZANA WIELOKROTNIE LECZ SPADEK JAKOŚCI DŹWIĘKU JEST NIEWYCZUWALNY, MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ WIZUALNE "PAPIERÓWKI" LUB NIEWIELKIE WŁOSKOWATE RYSKI, BEZ WIĘKSZEGO WPŁYWU NA ODSŁUCH.

OKŁADKA: EX, (EXCELLENT)
DOSKONAŁA. BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MINIMALNE OTARCIA, ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW. MOŻE POJAWIĆ SIĘ NALEPKA, CENA LUB PODPIS. JEST TO ZAWSZE DODATKOWO ZAZNACZONE

KATE BUSH The Hounds Of Love

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 234.00 zł

KATE BUSH The Hounds Of Love

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz