sobota, 15 listopada 2014

VANGELIS Heaven and Hell

Japońskie pierwsze wydanie. RPL-8005 RCA 1975

VANGELIS Heaven and Hell

Drugi solowy album greckiego muzyka i kompozytora Vangelisa. Vangelis (właściwie Ευάγγελος Οδυσσέας Παπαθανασίου, Ewangelos Odiseas Papatanasiu, ur. 29 marca 1943 – grecki twórca muzyki elektronicznej i muzyki filmowej. Twórczość solową Vangelis rozpoczął pisząc muzykę do dwóch filmów Frederica Rossifa w 1973 roku. Pierwszym oficjalnym solowym albumem Vangelisa był Earth z 1974 roku. W tym okresie Vangelis odbywał też próby z zespołem Yes, do którego ostatecznie nie dołączył. Zaprzyjaźnił się jednak z Jonem Andersonem, wokalistą zespołu, z którym później wielokrotnie współpracował.

VANGELIS Heaven and Hell

Po przeprowadzce do Londynu Vangelis podpisał kontrakt z RCA Records, założył własne studio (Nemo Studios) i rozpoczął nagrywanie własnych albumów elektronicznych. Razem z Jonem Andersonem wydał w latach 80. i 90. kilka albumów jako Jon & Vangelis.

VANGELIS Heaven and Hell
 
1. Heaven and Hell (część pierwsza) – 22:05
    Bacchanale – 4:40
    Symphony to the powers b – 8:18
    Movement 3 – 4:03
    So long ago, so clear – 4:58

2. Heaven and Hell (część druga) – 21:20
    Intestinal Bat – 3:18
    Needles and Bones – 3:22
    12 o'clock – 8:48
    Aries – 2:05
    A Way – 3:45

VANGELIS Heaven and Hell

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Sądząc po stanie okładki płyta powinna być jak nowa, niestety nie jest. Okładka piękna i w doskonałej kondycji, natomiast na płycie kilka drobnych rysek. Słychać od czasu do czasu jakieś trzaski zwłaszcza na rozpędówkach, w trakcie utworów są mniej słyszalne ale są. Czy to mi przeszkadza w słuchaniu? Nie, jeśli będę chciał sterylnie to puszczę sobie CD. Winyle trzeszczą i maja trzeszczeć. Muzyka jak zawsze u Vangelisa doskonała, przebogata w dźwięki, każdy utwór jest jak obraz namalowany muzyką. Jedni go lubią inni nie, ja należę do lubiących ;) Najbardziej go lubię w duecie z Andersonem, ale ma też sporo ciekawych kompozycji instrumentalnych. Charakterystyczną cechą muzyki artysty jest bogate brzmienie instrumentów elektronicznych. Jest rozpoznawalny po kilku taktach. Postaram się zebrać całą dyskografię co nie będzie łatwe ze względu na ilość płyt.

VANGELIS Heaven and Hell

OKŁADKA:  NM, (N EAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

PŁYTA:  EX, (EXCELLENT z minusem)
W STANIE DOSKONAŁYM. ODTWARZANA WIELOKROTNIE LECZ SPADEK JAKOŚCI DŹWIĘKU JEST NIEWYCZUWALNY, MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ WIZUALNE "PAPIERÓWKI" LUB NIEWIELKIE WŁOSKOWATE RYSKI, BEZ WIĘKSZEGO WPŁYWU NA ODSŁUCH.

VANGELIS Heaven and Hell

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 150.00 zł

VANGELIS Heaven and Hell


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz