niedziela, 30 listopada 2014

PINK FLOYD The WallJapońskie kompletne, dwupłytowe wydanie. CBS/SONY rok 1979

PINK FLOYD The Wall

The Wall – album koncepcyjny w postaci rock opery brytyjskiej grupy rockowej Pink Floyd, wydany w 1979 roku, w Polsce znany również pod tłumaczeniem tytułu jako Ściana.

PINK FLOYD The Wall

Jest to ostatnia płyta zespołu nagrana w klasycznym, czteroosobowym składzie. Na podstawie albumu powstał film Pink Floyd The Wall w reżyserii Alana Parkera.

PINK FLOYD The Wall

Album okazał się jednym z najlepiej sprzedających się w historii muzyki rockowej (23-krotna platynowa płyta) i wywarł znaczny wpływ na muzyków z kręgu rocka.

PINK FLOYD The Wall

W 2003 album został sklasyfikowany na 87. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone

PINK FLOYD The Wall

Według zamysłu Rogera Watersa, który stał się "dyktatorem" grupy, The Wall miał być protestem przeciw rockowym koncertom stadionowym, wyobcowaniu artysty rockowego oraz metaforycznemu murowi, który odizolował go od publiczności

PINK FLOYD The Wall

The Wall była olbrzymim sukcesem grupy. Album został najlepiej sprzedającą się podwójną płytą w historii muzyki rockowej. Płyta poza dwoma utworami, w których komponowaniu wziął udział Gilmour, była autorskim dziełem Watersa. Pierwszy też raz od czasów Atom Heart Mother zastosowano aranżacje orkiestrowe.

PINK FLOYD The Wall

Na płycie prawie nieobecne były instrumenty klawiszowe (jak się potem okazało, w czasie nagrywania płyty Richard Wright został wykluczony z grupy z powodu jego pogłębiającego się konfliktu z Watersem). Album okazał się być jednym z kamieni milowych, jeśli nie grupy, która w tym czasie już się rozpadała, to na pewno muzyki rockowej.

PINK FLOYD The Wall

Twórcy:
- David Gilmour – gitara, gitara basowa (w Hey You), śpiew
- Nick Mason – perkusja
- Roger Waters – gitara basowa, gitara, śpiew, syntezator VCS3, gitarowe efekty echa, efekty pozamuzyczne, oprawa graficzna
- Richard Wright – instrumenty klawiszowe
- Bob Ezrin – aranżacje orkiestrowe
- Michael Kamen – aranżacje orkiestrowe
- Jeff Porcaro – perkusja (w Mother)
- Gerald Scarfe – oprawa graficzna

PINK FLOYD The Wall

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Znam tą płytę na pamięć a mimo to przesłuchałem winyl trzy razy. Zawsze chętnie wrócę do tych kawałków, bo nic tak nie nakręci nastroju jak Pink Floyd. Jedna z najlepszych ich płyt,  w moim prywatnym rankingu trzeci stopień podium. Zawsze słysząc tą muzykę przypomina mi się film. W mojej świadomości film jest nierozerwalnie związany z tymi kawałkami i w mojej głowie zawsze razem będą stanowiły całość. To nie są piosenki zebrane na płycie, tylko cała historia, opowieść o artyście. Muzycznie płyta doskonała, przejmujące wokale, opowiadające muzykę szepcząc i wrzeszcząc. Niepodrabialne gitary. Klasyka najwyższych lotów. Myślę, że wszyscy słyszeli jak nie „ Ścianę” to o „Ścianie”. Dużo mądrzejszych ode mnie ludzi napisało już setki stron na temat tej płyty. Nie będę więc się wygłupiał z moimi wynurzeniami. Powiem w sposób prosty, ze ta płyta w ciemnym pokoju za każdym razem przenosi mnie w zaczarowany świat. Nie ma znaczenia w jakim nastroju zaczynam jej słuchać, zawsze kończę w błogim upojeniu . Płyty w stanie doskonałym, zwłaszcza pierwsza. Na płycie B trochę więcej pyknięć, ale nie jest to nic co przeszkadza w słuchaniu. Zdjęcia robiłem przy kolorowym oświetleniu, które lepiej pozwala mi się zanurzyć w muzykę. Fotki wyszły nieco różowe ;) ale niech tak zostanie. Nie chcę na tym blogu nic poprawiać i podrasowywać. Jest jaki jest.

PINK FLOYD The Wall

PŁYTA: EX, (EXCELLENT)
W STANIE DOSKONAŁYM. ODTWARZANA WIELOKROTNIE LECZ SPADEK JAKOŚCI DŹWIĘKU JEST NIEWYCZUWALNY, MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ WIZUALNE "PAPIERÓWKI" LUB NIEWIELKIE WŁOSKOWATE RYSKI, BEZ WIĘKSZEGO WPŁYWU NA ODSŁUCH.

OKŁADKA: EX, (EXCELLENT)
OKŁADKA DOSKONAŁA. BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MINIMALNE OTARCIA, ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW. MOŻE POJAWIĆ SIĘ NALEPKA, CENA LUB PODPIS. JEST TO ZAWSZE DODATKOWO ZAZNACZONE.

PINK FLOYD The Wall

Zdjęcia real. Album mogę sprzedać, ale nie taniej niż 265.00 zł

PINK FLOYD The Wall

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz