wtorek, 11 listopada 2014

TEARS FO FEARS Songs from the big chair

Mój syn twierdzi, ze dziś muzyki słucha się tylko przy okazji. Coś w tym jest zazwyczaj muzyka leci w tle, w tym czasie robimy różne rzeczy. Kiedyś słuchanie listy przebojów trójki było jak seans w kinie, muzyka była gwiazdą wieczoru. Winyle pozwalają wrócić do takiego słuchania. Nie da się żonglować winylami gotując przy okazji obiad. Znowu muzyka ma znaczenie. Słucham więc płyt tak jak kiedyś trójki, z namaszczeniem i uwagą. Na zdjęciu widać w jakiej pozie ;)

TEARS FO FEARS Songs from the big chair

Tak, to moje nogi. Czasem zmienię sobie kolor światełka. Może to wygląda śmiesznie, ale lubię słuchanie płyty oprawić w odpowiednie ramy.

TEARS FO FEARS Songs from the big chair

Dziś pora na Thears For Fears i płytę Songs From The Big Chair. Japońskie pierwsze wydanie. 824 300-2 Nippon Phonogram Co., ltd Tokyo 1985

TEARS FO FEARS Songs from the big chair

Songs from the Big Chair – drugi album studyjny brytyjskiego zespołu Tears for Fears, wydany 3 maja 1985 roku. Płyta osiągnęła 1. miejsce na Billboard 2003 i pochodziło z niej wiele hitów na amerykańskich i europejskich listach przebojów.

LISTA UTWORÓW:
    "Shout" (Orzabal, Stanley) – 6:33
    "The Working Hour" (Orzabal, Stanley, Elias) – 6:31
    "Everybody Wants To Rule The World" (Orzabal, Stanley, Hughes) – 4:11
    "Mothers Talk" (Orzabal, Stanley) – 5:06
    "I Believe" (Orzabal) – 4:54
    "Broken" (Orzabal) – 2:38
    "Head over Heels/Broken (Live)" (Orzabal, Smith) – 4:32
    "Listen" (Orzabal, Stanley)– 6:54

TEARS FO FEARS Songs from the big chair

Zespół został założony w 1981 roku. Debiutancka płyta, The Hurting, wydana dwa lata później, utrzymana w rytmie synthpopowym, otworzyła muzykom drogę do sukcesu. Znalazł się na niej pierwszy duży przebój, "Mad World".

W 1985 roku album Songs from the Big Chair, osiągnął wysoki sukces komercyjny, dzięki takim utworom jak "Everybody Wants to Rule the World" oraz "Shout". Płyta rozsławiła duet w całej USA, gdzie trafiła na pierwsze miejsce listy sprzedaż. Jest to dziś najlepiej sprzedający się album zespołu. W roku 1989 artyści skomponowali album The Seeds of Love, o psychodelicznym, jazzowo-rockowym brzmieniu. Wydawnictwo spotkało się z sukcesem komercyjnym. Promowano je przebojowymi singlami "Sowing the Seeds of Love" i "Woman in Chains".

We wczesnych latach 90. Smith odszedł z Tears for Fears i wydał solowy album Soul on Board. W 1992 roku ukazała się kompilacja hitów Tears Roll Down, ciesząca się dużą sprzedażą, a rok później wydany został krążek Elemental. Ostatecznie w 2004 roku Smith i Orzabal ponownie połączyli swoje siły, tworząc płytę Everybody Loves a Happy Ending.

TEARS FO FEARS Songs from the big chair

Dyskografia:
    1983: The Hurting
    1985: Songs from the Big Chair
    1989: The Seeds of Love
    1992: Tears Roll Down (Greatest Hits 82–92)
    1993: Elemental
    1995: Raoul and the Kings of Spain
    1996: Saturnine Martial & Lunatic
    2004: Everybody Loves a Happy Ending
    2006: Secret World Live in Paris
    2009: Live from Santa Barbara

TEARS FO FEARS Songs from the big chair

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Brzmienie typowe dla lat 80-tych. Trochę cofa mnie w czasie. Słyszę tu trochę Depeche Mode. Jest kilka hitów, które doskonale pamiętam z trójkowej listy przebojów. Są wstawki reakcji ludzi z koncertu, na szczęście mało, bo jakoś mi to nie pasuje do całości. Płyta wprowadza swoisty nastrój. Zamykamy oczy i można wpaść w trans, ma pewne symptomy muzyki relaksacyjnej. Stan płyty doskonały. Na całej płycie można naliczyć kilka pyknięć, co jak już pisałem dodaje uroku słuchaniu.

Płyta : N Mint
PŁYTA: BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

Okładka : N Mint
OKŁADKA: W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

TEARS FO FEARS Songs from the big chair

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 150.00 zł

TEARS FO FEARS Songs from the big chair

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz