czwartek, 13 listopada 2014

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA ELO`s Greatest hitsJapońskie pierwsze wydanie. MADE IN  JAPAN LP-1376-E  25AP-1726. CBS Sony 1979


A1          Evil Woman        4:10
A2          Livin' Thing         3:31
A3          Can't Get It Out Of My Head      4:22
A4          Showdown        3:51
A5          Turn To Stone   3:46
A6          Rockaria!             3:12
B1           Sweet Talkin' Woman   3:47
B2           Telephone Line                4:37
B3           Ma-Ma-Ma Belle             3:35
B4           Strange Magic   4:07
B5           Mr. Blue Sky      5:05


Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Słuchałem tych kawałków dawno temu i wydawały mi się niezwykle nowoczesne brzmieniowo. Dziś trąci to myszką, nie uważam tego za wadę. Jednak to zadziwiające, że w ciągu jednego pokolenia te same kawałki są na wskroś nowoczesne i archaiczne. Na rozbiegówkach nieco pyknięć, ale te pyknięcia wybitnie pasują do płyty ;) Myślę, że ta płyta z czasem będzie coraz lepiej brzmiała, teraz trzasków wręcz brakuje;) Brzmienie ELO kojarzy mi się z patefonem, jest w tym niezwykły romantyzm i nastrojowość. Mówiło się o tym rock symfoniczny. Dużo orkiestry w tle, sekcje smyczków, rozbudowane chórki. Same znane kawałki, nic dodać nic ująć. Ciekawostka, Jeff Lynne lider i założyciel grupy okrasił okładkę listem opisującym lata 1973-78, widać go na zdjęciu na żółtym tle tylnej strony okładki. Jak na swój wiek płyta w stanie doskonałym. Chyba pierwszy właściciel nie bardzo lubił ELO i rzadko słuchał ;)


Płyta : N Mint
PŁYTA: BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

Płyta EX, (EXCELLENT)
OKŁADKA DOSKONAŁA. BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MINIMALNE OTARCIA, ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW. MOŻE POJAWIĆ SIĘ NALEPKA, CENA LUB PODPIS. JEST TO ZAWSZE DODATKOWO ZAZNACZONE.

Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 98.00 zł


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz