wtorek, 18 listopada 2014

JEAN MICHEL JARRE Equinoxe


Japońskie wydanie płyty. MPF 1214 Polydor rok 1978

JEAN MICHEL JARRE Equinoxe

Equinoxe – album Jean Michel Jarre'a, wydany w 1978 roku po ośmiu miesiącach pracy. Jedna z najpopularniejszych płyt artysty. Ciekawostka, do stworzenia płyty, twórca użył bardzo wielu urządzeń, oto ich lista: ARP 2600 Synthesizer, EMS Synthi AKS, VCS 3 Synthesizer, Yamaha Polyphonic Synthesizer, Oberheim Polyphonic Synthesizer, RMI Harmonic Synthesizer, RMI Keyboard Computer, ELKA 707, Korg Polyphonic Ensemble, Eminent 310 Unique, Mellotron, ARP Sequenzer, Oberheim Digital Sequencer, Matrisequencer 250, Rhythmicomputer, Vocoder E.M.S. Équinoxe to jego czwarty studyjny album, ale dopiero drugi nagrany dla dużej wytwórni (w tym przypadku - Disques Dreyfus/Polydora).

JEAN MICHEL JARRE Equinoxe

Lista utworów:
    "Equinoxe (Part I)" - 2:23
    "Equinoxe (Part II)" - 5:01
    "Equinoxe (Part III)" - 5:11
    "Equinoxe (Part IV)" - 6:54
    "Equinoxe (Part V)" - 3:47
    "Equinoxe (Part VI)" - 3:23
    "Equinoxe (Part VII)" - 7:24
    "Equinoxe (Part VIII)" - 5:04

JEAN MICHEL JARRE Equinoxe

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Trochę się bałem słuchania tego wykonawcy na winylu, jednak przy takiej muzyce trzaski nie są wskazane. Na szczęście płyta jest w stanie doskonałym, pyknięć jest kilka w mało istotnych momentach, okładka równie świetnie zachowana. Widać dbałość poprzedniego właściciela. Wszystko brzmi czysto i jest płynne jak cała muzyka Jarre'a. Pamiętam z młodości tą płytę i kilka innych tego wykonawcy. Brzmi tak, jak kiedyś - świeżo. Dziwne, że po tylu latach nadal nie trąci myszką. Bardzo fajnie się tego słucha, pełen relaks. Zdecydowanie jedna z najlepszych pozycji w całej dyskografii JMJ. Ale tych najlepszych jest więcej. Może jest w tym sporo popu, ale mimo wszystko cenię sobie wysoko tego artystę. Odcisnął swoje piętno w historii muzyki, zwłaszcza elektronicznej. Do dziś w wielu programach popularnonaukowych wykorzystują muzykę Jarre jako podkład. Mimo, że wyobraźnia ostro pracuje przy muzyce Jean Michel Jarre'a, to odpocząłem przy tej płycie.

JEAN MICHEL JARRE Equinoxe
  
Płyta : N Mint
PŁYTA: BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

Okładka : N Mint
OKŁADKA: W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

JEAN MICHEL JARRE Equinoxe

JEAN MICHEL JARRE Equinoxe

Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 248.00 zł

JEAN MICHEL JARRE Equinoxe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz