piątek, 14 listopada 2014

DEEP PURPLE Perfect StrangersJapońskie wydanie. 25cm0401 V2.500 Polydor 1984

DEEP PURPLE Perfect Strangers

Perfect Strangers jest jedenastym albumem studyjnym Deep Purple, wydanym w listopadzie 1984. Reprezentuje bardzo popularną linię muzyczną zespołu, znaną jako Mark II. Wszyscy członkowie zespołu po oficjalnym rozpadzie Deep Purple w roku 1976 grali w swoich zespołach lub tworzyli muzykę solową.

DEEP PURPLE Perfect Strangers

Jon Lord i Ian Paice wstąpili do zespołu swojego trzeciego wokalisty Davida Coverdale'a Whitesnake. Ian Gillan stworzył zespół Ian Gillan Band i po wielu transformacjach nazwał go Gillan. W 1983 Ian Gillan dołączył do Black Sabbath i odbył z nimi tournée oraz nagrał album Born Again. Ritchie Blackmore utworzył Rainbow. Roger Glover nagrywał solowe albumy, został producentem m.in. albumu Sin After Sin zespołu Judas Priest, później dołączył do Blackmore'a w Rainbow.

DEEP PURPLE Perfect Strangers

To był pierwszy po 8 latach album Deep Purple i pierwszy z ich "klasyczną" linią po jedenastu latach (ostatnim był Who Do We Think We Are w 1973).

DEEP PURPLE Perfect Strangers


Wszystkie utwory, z wyjątkiem opisanych skomponowali Ritchie Blackmore, Ian Gillan i Roger Glover.
1."Knocking at Your Back Door" 7:00
2."Under the Gun" 4:35
3."Nobody's Home" (Ritchie Blackmore, Ian Gillan, Roger Glover, Jon Lord, Ian Paice) 3:55
4."Mean Streak" 4:20
5."Perfect Strangers" 5:23
6."A Gypsy's Kiss" (Ritchie Blackmore, Ian Gillan, Roger Glover, Jon Lord, Ian Paice) 5:14
7."Wasted Sunsets" 3:55
8."Hungry Daze" 4:4DEEP PURPLE Perfect Strangers

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Stan płyty i okładki uważam za idealny. Nic nie mąci rozkoszy słuchania ;) Deep Purple to jeden z moich Bożków, kapela kultowa. Przyjmuję bezkrytycznie wszystko co nagrali. Klimat jedyny w swoim rodzaju, świetne organy, świetne gitary, emocjonalny wokal, czego chcieć więcej. Każdy kawałek jest swoistą muzyczną opowieścią. Muzyka nie banalna, ciężkie brzmienie ale z linią melodyczną. Ja uwielbiam tą kapelę, słucham w domu i w słuchawkach na rowerze. Zdecydowanie szybciej pedałuje mając ich w uchu. Przesłuchanie każdego winyla z Deep Purple to prawdziwa uczta.

DEEP PURPLE Perfect Strangers

Płyta NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.
115,00

OKŁADKA NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

DEEP PURPLE Perfect Strangers

Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 173.00 zł

DEEP PURPLE Perfect Strangers

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz