środa, 12 listopada 2014

DAVID GILMOUR About Face

Japońskie , kompletne wydanie drugiej solowej płyty Davida Gilmour’a. CBS Sony  1984

DAVID GILMOUR About Face

Gitarzysta dobrał sobie (podobnie jak skłócony z nim Waters) znakomitych muzyków do nagrania tej płyty.  M. in na perkusji Jeff Porcaro , na klawiszach Jon Lord oraz Steve Winwood . Płyta trudno dostępna w tym wydaniu.

DAVID GILMOUR About Face

Strona A
    "Until We Sleep" – 5:15 (5:20)
    "Murder" – 4:59
    "Love on the Air" (Gilmour/Townshend) – 4:19 (4:20)
    "Blue Light" – 4:35
    "Out of the Blue" – 3:35 (3:37)

Strona B
    "All Lovers Are Deranged" (Gilmour/Townshend) – 3:14 (3:15)
    "You Know I'm Right" – 5:06 (5:05)
    "Cruise" – 4:40 (4:39)
    "Let's Get Metaphysical" – 4:09
    "Near the End" – 5:36 (5:50)

DAVID GILMOUR About Face

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Całość przytłumiona. Muszę słuchać tą płytę głośniej niż innych. Być może te inne są nagrane za głośno ;) Nie wiem czy to wina nagrania, czy zużycia płyty, a może kakofonii dźwięków pierwszego utworu, który nie bardzo przypadł mi do gustu. Na szczęście na płycie jest sporo ballad. Uwielbiam ballady Pink Floyd (Jeśli to można nazwać balladami), podobnie jest z płytą Gilmourr1a wolne kawałki brzmią podobnie do tych ze Ściany. Zdecydowanie moim zdaniem „Ściana” jest muzycznie najbliższa klimatem do tej płyty Davida.  Może muzyka na About Face jest lżejsza, bardziej przebojowa niż dzieła Pink Floyd, jednak nadal ma w sobie jakąś nieokreślona wzniosłość. Przyozdabia ją przepiękna, niepodrabialna gra Gilmour’a na gitarze. Dwa utwory skomponował z Davidem Pete Townshend z The Who. Gdzieniegdzie słychać pyknięcia i delikatny trzask się przytrafia zwłaszcza przy cichszych kawałkach. Słyszę te wszystkie dźwięki, bo staram się je wyłapywać, żeby miarodajnie opisać stan płyty. Przy drugim przesłuchaniu zająłem się muzyka i pyknięć już nie słyszałem ;) Okładka nieco „znoszona” ;) Jakaś naklejona mała nalepka, ogólnie stan jak na zdjęciach. Mimo nie idealnego stanu to na razie jedna z bardziej lubianych pozycji w mojej kolekcji. Z wszystkich płyt tylko tą słuchałem dwa razy ;) Za pierwszym była niezła, za drugim świetna ;)

DAVID GILMOUR About Face

DAVID GILMOUR About Face
 

Płyta EX, (EXCELLENT)
W STANIE DOSKONAŁYM. ODTWARZANA WIELOKROTNIE LECZ Z PEŁNĄ DBAŁOŚCIĄ, MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ WIZUALNE "PAPIERÓWKI" LUB NIEWIELKIE WŁOSKOWATE RYSKI, BEZ WIĘKSZEGO WPŁYWU NA ODSŁUCH DAVID GILMOUR (Delikatne trzaski na rozbiegówkach , kilka pyknięć).

Płyta EX, (EXCELLENT z minusem)
OKŁADKA DOSKONAŁA. BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MINIMALNE OTARCIA, ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW. MOŻE POJAWIĆ SIĘ NALEPKA, CENA LUB PODPIS. JEST TO ZAWSZE DODATKOWO ZAZNACZONE (naddarta nalepka na tylnej stronie), jak na zdjęciu powyżej).

DAVID GILMOUR About Face

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 188.00 zł

DAVID GILMOUR About Face

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz