niedziela, 16 listopada 2014

VANGELIS Chariots Of FireJapońskie pierwsze wydanie. 824 300-2 Nippon Phonogram Co., ltd Tokyo 1985

VANGELIS Chariots Of Fire

Jeden z najsłynniejszych soundtracków w historii – „Chariots Of Fire” Vangelisa. Płyta z bardzo dobrego dla Vangelisa okresu : tuż przed „Chariots..” nagrał  świetną „Opera Sauvage” , a w następnym roku po „Chariots..” genialną ścieżkę dźwiękową do „Blade Runner”. Do tego w tym samym roku „Friends Of Mr.Cairo” w duecie z Jonem Andersonem. Miał wtedy swój czas , tak komercyjnie jak i artystycznie.

VANGELIS Chariots Of Fire

„Chariots Of Fire” wspaniałe monumentalne dzieło nagrane do nagrodzonego czterem Oskarami filmu pod tym samym tytułem. Jeden z tych Oskarów przypadł w udziale Vangelisowi za ścieżkę dźwiękową.

VANGELIS Chariots Of Fire

Lista utworów:
Five circles (5:20)
Abraham's theme (3:14)
Eric's theme (4:19)
100 metres (2:02)
Jerusalem (2:47)
Chariots of fire (20:41)

VANGELIS Chariots Of Fire

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Nie jest to jedyny egzemplarz tej płyty jaki posiadam. Dzieło jest na tyle znaczące, że kupiłem dwie, żeby w razie odsprzedaży nie zostać bez tej muzyki ;) Vangelis to prawdziwy czarodziej dźwięku, jego muzyka towarzyszy mi już od młodości. Na Chariots Of Fire sa kawałki doskonałe, które mógłbym odtwarzać na okrągło, są też  (moim zdaniem) słabsze. Wszystkie pisane były na potrzebę filmu, dlatego w niektórych są dla mnie dłużyzny. Pewno narażam się miłośnikom Vangelisa, ale sam do nich należę i uwielbiam 90% jego dzieł. Pierwsze dwa kawałki to cudowne przeżycie, pozwalają wkroczyć do innego świata. Reszta jest ok, ale słabsza od genialnego początku. Każdy odbiera muzykę na swój sposób to jest moja osobista ocena. Okładka w stanie świetnym, na opisywanym tu egzemplarzu płyty zdarzają się pyknięcia w kilku utworach, słychać je zwłaszcza w cichych fragmentach. Biorąc pod uwagę wiek płyty, stan ogólny jest ok.

VANGELIS Chariots Of Fire

Płyta EX, (EXCELLENT)
W STANIE DOSKONAŁYM. ODTWARZANA WIELOKROTNIE LECZ SPADEK JAKOŚCI DŹWIĘKU JEST NIEWYCZUWALNY, MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ WIZUALNE "PAPIERÓWKI" LUB NIEWIELKIE WŁOSKOWATE RYSKI, BEZ WIĘKSZEGO WPŁYWU NA ODSŁUCH.

Okładka EX, (EXCELLENT z dużym plusem)
OKŁADKA DOSKONAŁA. BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MINIMALNE OTARCIA, ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW. MOŻE POJAWIĆ SIĘ NALEPKA, CENA LUB PODPIS. JEST TO ZAWSZE DODATKOWO ZAZNACZONE.

VANGELIS Chariots Of Fire

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 128.00 zł

VANGELIS Chariots Of Fire


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz