wtorek, 25 listopada 2014

TOTO IVJapońskie kompletne wydanie czwartej  płyty  zespołu. CBS/SONY rok 1982

TOTO IV

„IV” to tytuł, a zarazem numer kolejny w dyskografii TOTO. Albumowi przyznano 6 nagród Grammy Awards, wliczając w to "Record of the Year" (nagranie roku) dla "Rosanny", Album Roku dla Toto IV, i "Producent Roku" dla zespołu. Trafił na 4 miejsce w Billboard's Pop Albums chart. Singel "Rosanna" (zainspirowany przez związek pomiędzy Steve'em Porcaro a aktorką Rosanną Arquette) został hitem. Piosenka "Africa" została wydana jako trzeci singel.

TOTO IV

TOTO – amerykańska supergrupa rockowa powstała w Los Angeles w 1976 roku z inicjatywy perkusisty Jeffa Porcaro oraz instrumentalisty klawiszowca Davida Paicha[2]. Największe sukcesy grupa odnosiła w latach osiemdziesiątych. Wydana w 1982 roku płyta zatytułowana Toto IV zawierała aż dwa hity: Africa i Rosanna.

TOTO IV

Członkowie Toto współpracowali z czołówką artystów na świecie, nagrywając dla nich jako muzycy sesyjni. W muzyce grupy znaczące są wpływy takich gatunków jak pop, soul, funk, rock progresywny, hard rock, R&B oraz jazz. Mimo to grupa wypracowała własny i rozpoznawalny styl, zyskując nabywców dla 30 mln swych wydawnictw[2] na przestrzeni lat.

Dnia 6 czerwca 2008 roku grupa Toto zakończyła swoją działalność.

TOTO IV

26 lutego 2010 roku grupa ogłosiła, że połączy się ponownie latem 2010 roku na krótką trasę koncertową po Europie i zagra łącznie 8 koncertów, na rzecz chorego na stwardnienie zanikowe boczne Mike'a Porcaro. Grupa wystąpiła w składzie: David Paich, Steve Lukather, Steve Porcaro, Simon Phillips, Joseph Williams oraz gość specjalny – śpiewający w chórkach basista Nathan East.

TOTO IV

Lista utworów:
    "Rosanna" (Paich) – 5:31
    "Make Believe" (Paich) – 3:45
    "I Won't Hold You Back" (Lukather) – 4:56
    "Good for You" (Kimball/Lukather) – 3:20
    "It's a Feeling" (Porcaro) – 3:08
    "Afraid of Love" (Lukather/Paich/Porcaro) – 3:51
    "Lovers in the Night" (Paich) – 4:26
    "We Made It" (Paich/Porcaro) – 3:58
    "Waiting for Your Love" (Kimball/Paich) – 4:13
    "Africa" (Paich/Porcaro) – 4:57

TOTO IV

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Kto nie słyszał „Africa” albo „Rosanna” ręka w górę. Myślę, że nie ma takich. To są hity z pierwszej ligi, które i dzisiaj można często usłyszeć w radiu. Reszta muzycznie podobna do tych dwóch hiciorów. Cała zawartość płyty bardzo spójna. Czy lubię Toto? Cóż, po wysłuchaniu Yes, King Krimson i Pink Floyd, Toto brzmi… inaczej ;) Trudno porównywać tak różne gatunki muzyczne. Powiem tak, w swoim gatunku TOTO jest na czele stawki. Mam sentyment do wszystkiego co nagrano w latach 60tych aż po 90-siate. Z każdym znanym kawałkiem łączy się jakieś wspomnienie, jakaś przeżyta sytuacja. Słuchanie TOTO IV to taka winda do przeszłości. Pamiętam Marka Niedźwieckiego, jak dziwił się na antenie Trójki, że TOTO walczy z TOTO na liście. Wydali single z Rosanna i drugi z Africa i Marek nie mógł się zdecydować, który singiel powinien lansować płytę długogrającą. To zadziwiające, ale pamiętam Jego rozważania na ten temat na antenie. TOTO najbardziej kojarzy mi się z moim pokoikiem na poddaszu, zgaszonym światłem i lista Przebojów Programu Trzeciego… to były czasy… Okładka jak spod igły, sama płyta również. Właściwie powinienem zaznaczyć stan płyty NM, ale zostawię mocne EX, ze względu na widoczne mini-ryski, nie mające wpływu na odtwarzanie. Jest bardzo malutkie smażenie w kilku cichych miejscach na płycie. Stan ogólny bardzo dobry.

TOTO IV

PŁYTA: EX, (EXCELLENT)
W STANIE DOSKONAŁYM. ODTWARZANA WIELOKROTNIE LECZ SPADEK JAKOŚCI DŹWIĘKU JEST NIEWYCZUWALNY, MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ WIZUALNE "PAPIERÓWKI" LUB NIEWIELKIE WŁOSKOWATE RYSKI, BEZ WIĘKSZEGO WPŁYWU NA ODSŁUCH.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT z duży plusem)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

TOTO IV

Płyta sprzedana 27.01.2015 za cenę 120zł

TOTO IV
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz