sobota, 14 lutego 2015

YES YesterdaysJapońskie wydanie kompilacyjnego albumu grupy YES. P-8503A Atlantic Recording Corporation rok 1974.

YES Yesterdays

Progresywny zespół rockowy Yes został założony w 1968 r. przez Jona Andersona (śpiew, gitara akustyczna, mandolina, harfa, instrumenty perkusyjne) i Chrisa Squire'a (gitara basowa). Dołączyli do nich Tony Kaye (instrumenty klawiszowe), Peter Banks (gitara) i Bill Bruford (perkusja).

YES Yesterdays

Album kompilacyjny grupy Yes wydany w 1975 roku. Zawierał wybrane utwory z dwóch pierwszych płyt zespołu oraz dwa utwory z innych wydawnictw: America (nagrany dla potrzeb składanki wytwórni Atlantic The New Age Of Atlantic w 1972 r.) i Dear father (ukazał się na singlu Sweet dreams).

YES Yesterdays

UTWORY:

Strona A
"America" (Paul Simon) – 10:30
"Looking Around" (Jon Anderson/Chris Squire) – 4:00
"Time and a Word" (Jon Anderson/David Foster) – 4:32
"Sweet Dreams" (Jon Anderson/David Foster) – 3:50

Strona B
"Then" (Jon Anderson) – 5:45
"Survival" (Jon Anderson) – 6:20
"Astral Traveller" (Jon Anderson) – 5:53
"Dear Father" (Jon Anderson/Chris Squire) – 4:21

YES Yesterdays

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Nie mogę rozgryźć tego zespołu. Naprawdę nie wiem czy go lubię czy nie. Niby wszystko brzmi ok, ale czegoś mi tu brakuje. Na przykład sporo jest wariacji na organach Hammonda bardzo podobnych, jak w utworach Deep Purple, ale są jakieś bledsze, mniej wyraziste i może jest ich za dużo. Wielokrotnie organy dominują inne instrumenty, być może to zamierzone, ale dla mnie przydałoby się więcej gitar. W innych kawałkach jest za dużo gitar a za mało innych brzmień ;) Coś mi tu nie pasuje, nie mogę doszukać się harmonii. Głos Andersona idealnie pasuje mi do duetu z Vangelisem, ale czy wpasowuje się w muzykę „Yes” ? Mam tu sprzeczne odczucia. Z drugiej strony „Yes” z innym wokalem w ogóle nie wchodzi w grę. Chyba muszę jeszcze wysłuchać kilku płyt tego zespołu, żeby ostatecznie wyrobić sobie zdanie czy to kapela dla mnie czy nie. Na tą chwile po wysłuchaniu tej płyty krzywa lubienie poszła chyba bardziej w dół. Na pewno zespół jest intrygujący i poprzez eksperymentalne podejście do muzyki i przez głos wokalisty. Trudno przejść obok bez zastanowienia. W kolejce do przesłuchania czeka kolejna płyta „Yes” może wtedy moja opinia jakoś bardziej się skrystalizuje. Stan techniczny płyty bardzo dobry, bez uwag, chyba nie często była słuchana, czemu się właściwie nie dziwię ;). Okładka nieco wytarta na krawędziach.

YES Yesterdays

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: EX, (EXCELLENT)
DOSKONAŁA. BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MINIMALNE OTARCIA, ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW. MOŻE POJAWIĆ SIĘ NALEPKA, CENA LUB PODPIS. JEST TO ZAWSZE DODATKOWO ZAZNACZONE

YES Yesterdays

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 105.00 zł

YES Yesterdays

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz