wtorek, 3 lutego 2015

THE BEATLES A Collection Of Beatles OldiesJapońskie wydanie składanki. EAS 80557 Toshiba EMI rok 1966

THE BEATLES  A Collection Of Beatles Oldies

Składanka zawierająca „najlepsze” kawałki z pierwszego okresu działalności grupy. Myślę, że twórcy tej kompilacji nie mieli łatwego zadania – wybrać szesnaście kawałków z kilkudziesięciu, które chłopcy do tej pory stworzyli, a większość z nich została przebojami. Na płycie takie hity, jak „ She Loves You” , „Help” , „A Hard Days Night”… właściwie to są same hity…

THE BEATLES  A Collection Of Beatles Oldies

Kompilacja A Collection of Beatles Oldies była pierwszym albumem The Beatles, któremu nie udało się osiągnąć pozycji nr 1 na liście najlepiej sprzedawanych albumów w Wielkiej Brytanii; album zadebiutował 14 grudnia na pozycji 7. by potem zająć pozycję 6., którą okupował przez 10 tygodni. Powodem takiego stanu rzeczy był zapewne fakt, iż wszystkie nagrania, oprócz "Bad Boy", zostały już wcześniej wydane na rynku brytyjskim, bądź jako single bądź na albumach.

THE BEATLES  A Collection Of Beatles Oldies

Ciekawostka: Powodem wydania pierwszej w historii zespołu The Beatles kompilacji był fakt, iż wytwórnia EMI nie miała przygotowanych żadnych jego nowych nagrań, żeby móc je wydać przed świętami Bożego Narodzenia, co miała zwyczaj czynić w latach poprzednich.

THE BEATLES  A Collection Of Beatles Oldies

Wszystkie utwory (za wyjątkiem "Bad Boy" - Larry Williams) napisali John Lennon i Paul McCartney.

Strona pierwsza:
"She Loves You" – 2:19
“From Me to You" – 1:54
"We Can Work It Out" – 2:11
"Help!" – 2:18
"Michelle" – 2:40
"Yesterday" – 2:03
"I Feel Fine" – 2:21
"Yellow Submarine" – 2:36

Strona druga:
"Can't Buy Me Love" – 2:08
"Bad Boy" – 2:18
"Day Tripper" – 2:49
"A Hard Day's Night" – 2:31
"Ticket to Ride" – 3:01
"Paperback Writer" – 2:15
"Eleanor Rigby" – 2:02
"I Want to Hold Your Hand" – 2:26

THE BEATLES  A Collection Of Beatles Oldies

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Czy można jeszcze coś nowego napisać na temat The Beatles ? Płyta złożona z samych przebojów,  niezwykłe kompozycje, które wiele pokoleń będzie jeszcze grać po przeróbkach. Nie mogłem się jednak oprzeć wrażeniu, że to starocie. To zespół legenda i nie wiem czy ktoś pobije ich kiedyś w ilości wylansowanych przebojów, ale to nie moje czasy. Mam szacunek do tych hitów i talentu chłopaków z Liverpoolu, ale okazało się, że to już nie moja bajka. Zbyt archaicznie to brzmi jak na mój gust. Nie polemizuję z tezą, że to jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka, ale nie zakochałem się w tej płycie bez reszty. Usłyszałem kawałki, które znam na pamięć, nie zabrzmiały ani lepiej ani gorzej, żadnego zaskoczenia, po prostu The Beatles. Obowiązkiem każdego kto słucha rocka jest mieć przynajmniej jedną płytę tego zespołu. Na składankowej „A Collection Of Beatles Oldies” mam ich w pigułce i starczy. Oczywiście nie jestem bryłą lodu i przy Yesterday zawsze oko robi mi się wilgotne, to jest ten ich czar. Pozostałe kawałki też są fajne, ale czy słowo „fajne” można uznać za zachwyt? Może to trochę smutne, że prekursorzy rock'n'rolla z rewolucyjnym jak na swoje czasy brzmieniem, dziś przeleciały mi przez uszy bez zbytniego szału. Na swoje usprawiedliwienie napiszę, że tą płytę wydano jeszcze przed moim urodzeniem, nie moja era ;) The Beatles, co tu się wymądrzać, kawał historii, za sto lat o mnie nikt nie będzie pamiętał, a ich płytę zawsze ktoś będzie miał na dnie szuflady. Okładka w stanie idealnym, za wyjątkiem pożółknięcia ;) Ale to dodaje jej uroku. Sama płyta z komfortowym odsłuchem.

THE BEATLES  A Collection Of Beatles Oldies

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

THE BEATLES  A Collection Of Beatles Oldies

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 225.00 zł

THE BEATLES  A Collection Of Beatles Oldies

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz