piątek, 20 lutego 2015

PINK FLOYD Meddle (2)
Japońskie wydanie szóstego albumu Pink Floyd. EMS-80322 EMI Records rok 1971.

PINK FLOYD Meddle

Krążek „Meddle”, wprowadzający ideę powtarzającego się na całej płycie motywu, jest powszechnie uznawany za pierwszy concept album w historii grupy. Album zawiera kultowy utwór „Echoes”, który zajmuje całą stronę oryginalnie wydanej na winylu płyty.

PINK FLOYD Meddle

 Sukces Atom Heart Mother był połowiczny. Utwór znalazł uznanie słuchaczy i krytyków, lecz wymagał zatrudnienia orkiestry oraz chóru. Grupa postanowiła więc skomponować inne progresywne dzieło, tym razem zakrojone na mniejszą skalę. W ten sposób powstała suita "Echoes", która znalazła się na stronie B albumu Meddle.

PINK FLOYD Meddle

Od 1967 roku zespół Pink Floyd nieustannie tworzył jeden z najbardziej niezwykłych i ponadczasowych katalogów nagrań w historii współczesnej muzyki. „Meddle” uważany jest za początek tak zwanego „klasycznego okresu” w historii grupy.

PINK FLOYD Meddle

UTWORY I AUTORZY:
1. "One of These Days" (Mason, Gilmour, Waters, Wright) 5:58
2. "A Pillow of Winds" (Gilmour, Waters) 5:11
3. "Fearless" (Gilmour, Waters) 6:09
4. "San Tropez" (Waters) 3:44
5. "Seamus" (Mason, Gilmour, Waters, Wright) 2:16
6. "Echoes" (Mason, Gilmour, Waters, Wright) 23:31

PINK FLOYD Meddle

TWÓRCY:
- Roger Waters – gitara basowa, śpiew, efekty dodatkowe
- Nick Mason – perkusja, efekty dodatkowe, śpiew
- Richard Wright – fortepian, organy Hammonda, Farfisa, efekty dodatkowe, śpiew
- David Gilmour – gitary, śpiew, gitara basowa, efekty dodatkowe, harmonijka
- Pink Floyd – producent
- Pies Seamus – w utworze "Seamus"

PINK FLOYD Meddle

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Nic nie przebije Pink Floyd. Zdecydowanie pierwsze miejsce na mojej liście zespołów. Płyta „Meddle”, tak jak wiele innych ich płyt stanowi spójną całość. Jest jedną opowiedzianą historią. Nie sądzę by miało sens słuchanie tej muzyki wyrywanymi fragmentami. Pink Floyd zawsze słucham całymi krążkami od deski do deski. Uwielbiam ich, zwłaszcza w mruczandach. Najlepiej się tego słucha w słuchawkach, można wyłapywać i upajać się dźwiękami a jest ich mnóstwo. Zwłaszcza gitary, te delikatne muśnięcia pojedynczych strun, raz po raz, na przemian, przeplatane z sobą na wszystkie sposoby. Robi się z tych pojedynczych, delikatnych uderzeń w strunę gęsty i pełny muzyki obraz, coś fantastycznego. Najlepiej słychać ten efekt w „A Pillow Of Wings”, wystarczy założyć słuchawki i zamknąć oczy. Cała reszta w niczym nie ustępuje, a suita na stronie B to majstersztyk. Mam psychiczne odchylenie na punkcie tego zespołu, jest doskonały. Znałem tylko ich trzy podstawowe płyty, teraz dzięki fascynacji winylami odkrywam, że nagrali dużo więcej cudownej muzyki. Nigdy wcześniej nie słyszałem Meddle. Wyobraźcie sobie, jakie miałem święto słuchając tej płyty. Muzyka tak prosta a tak piękna może się wykluć wyłącznie w głowach muzycznego geniuszu. Polecam na gorsze dni i na te lepsze. Świetne lekarstwo na samotność i cudowny nastrój do bycia we dwoje. Meddle rządzi! Jest to drugi egzemplarz tej płyty w mojej skromnej kolekcji. Stan techniczny właściwie jest bardzo podobny. Obie płyty są w świetnym stanie. Słychać tylko minitrzaski w rozbiegówkach, ale to słychać na każdej płycie. Okładka twarda, po krawędziach i rogach widać, ze nie jest dziś wydana, ale ogólnie stan bardzo dobry.

PINK FLOYD Meddle

PINK FLOYD Meddle

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

PINK FLOYD Meddle

PINK FLOYD Meddle

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 462.00 zł

PINK FLOYD Meddle

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz