poniedziałek, 4 maja 2015

MICHAEL JACKSON BadJapońskie wydanie siódmego solowego albumu Michaela Jacksona 28-3P-800 EPIC SONY INC. rok 1982.

MICHAEL JACKSON Bad

Kompletne wydanie „Bad” – płyty wydanej pięć lat po mega przebojowym Thriller.

MICHAEL JACKSON Bad

Produkcja – ponownie Quincy Jones . Jackson w tym czasie stał się absolutnym królem muzyki pop.

MICHAEL JACKSON Bad

Wytwórnia uruchomiła ogromną machinę promocyjną windując ten album na szczyty popularności w drugiej połowie 1987 roku.

MICHAEL JACKSON Bad

Z jedenastu utworów , tylko jeden nie doczekał się teledysku i wydania na singlu (Just Good Friends).

MICHAEL JACKSON Bad

Po ogromnym sukcesie Thriller (sprzedano ok.100 mln. egzemplarzy) wynik Bad ( 45 mln.) może nie wygląda bardzo efektownie , ale daje to piąte miejsce w historii najlepiej sprzedających się albumów w historii muzyki !!!

MICHAEL JACKSON Bad

UTWORY:
"Bad" (Jackson) 4:07
"The Way You Make Me Feel" (Jackson) 4:59
"Speed Demon" (Jackson) 4:01
"Liberian Girl" (Jackson) 3:53
"Just Good Friends" (Duet ze Steviem Wonderem) (Britten/Lyle) 4:08
"Another Part of Me" (Jackson) 3:54
"Man in the Mirror" (Ballard/Garrett) 5:19
"I Just Can't Stop Loving You" (Duet z Siedah Garrett) (Jackson) 4:25
"Dirty Diana" (Jackson) 4:52
"Smooth Criminal" (Jackson) 4:19
"Leave Me Alone" (Jackson) 4:38

MICHAEL JACKSON Bad

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:

Po pierwszym przesłuchaniu byłem zdegustowany jakością nagrania. Na szczęście okazało się, że żona ścierając kurze poprzekręcała kilka potencjometrów we wzmacniaczu ;) Przy kolejnym przesłuchaniu płyta brzmiała już świetnie. Bardzo dynamicznie brzmi praktycznie we wszystkich utworach linia basu. Stacatto. Można za tym basem podążać jak na jakimś spacerze. Słuchając nagrań mam przed oczyma króla popu z jego charakterystycznymi ruchami w tańcu. Na pewno był osobą niezwykle ważną w muzyce pop i w ogóle w muzyce jako takiej. „Bad” to zbiorowisko hitów. Nie wiem jakim cudem można wydać dwie tak przebojowe płyty. Wybitny talent, o którym napisano już całe tomy słów. Mi osobiście płyta podoba się równie mocno, jak „Thriller”. Trudno usiedzieć bez ruchu podczas słuchania tej muzy, noga lata, głowa się kiwa, ręka klepie ;) Rytm, bas, świetny wokal. Wszystko mimo upływu lat nadal świetne, również instrumentalnie i brzmieniowo. Ballady przepełnione uczuciem przeplatane z roztańczonymi dynamicznymi numerami. Fajnie poukładane na krążku. Zagrane i zaaranżowane po mistrzowsku. Umieralność wśród muzyków jest zdecydowanie zbyt duża, wielu artystów mogło by pieścić nasze uszy jeszcze przez wiele lat. Szkoda, ten facet miał w sobie wielką iskrę talentu. Stan techniczny płyty doskonały, nie znalazłem wad, być może głuchnę od słuchania muzyki, bo przyznam się, że kupiłem tą płytę jako EX z plusem, ale to chyba pomyłka, ja wystawiam jej wyższą notę, bo jakieś pojedyncze pyknięcia na rozbiegówce nie mają żadnego wpływu na odsłuch muzyki. Stan okładki obniża taśma klejąca, którą poprzedni właściciel próbował wzmacniać obi, diabli wiedzą po co.

MICHAEL JACKSON Bad

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: EX, (EXCELLENT)
DOSKONAŁA. BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MINIMALNE OTARCIA, ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW. MOŻE POJAWIĆ SIĘ NALEPKA, CENA LUB PODPIS. JEST TO ZAWSZE DODATKOWO ZAZNACZONE

MICHAEL JACKSON Bad

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 240.00 zł

MICHAEL JACKSON Bad

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz