środa, 27 maja 2015

GENESIS DukeJapońskie wydanie RJ-7655 Charisma Records LTD rok 1980.

GENESIS Duke

„Duke” jest mieszanką utworów o charakterze artrockowym i progresywnym z przebojowymi piosenkami pop-rockowym

GENESIS Duke

UTWORY:
"Behind the Lines" – 5:31
"Duchess" – 6:26
"Guide Vocal" (Banks) – 1:35
"Man of Our Times" (Rutherford) – 5:34
"Misunderstanding" (Collins) – 3:13
"Heathaze" (Banks) – 4:59
"Turn it on Again" – 3:50
"Alone Tonight" (Rutherford) – 3:56
"Cul-De-Sac" (Banks) – 5:05
"Please Don't Ask" (Collins) – 4:01
"Duke's Travels" – 8:40
"Duke's End" – 2:08

GENESIS Duke

TWÓRCY:
Tony Banks - instrumenty klawiszowe
Phil Collins - śpiew, perkusja, instrumenty perkusyjne
Mike Rutherford - gitara basowa, gitara

GENESIS Duke

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:

Genesis na Duke skłania się już nieco w stronę pop rocka, ale nie do końca. Słychać tu jeszcze wiele z ich progresywnego brzmienia. Sztandarowe hity późniejszego Phila Collinsa zapadają w głowę już od pierwszego przesłuchania, z ta płyta jest inaczej, wymagała ode mnie kilkukrotnego przesłuchania. Najpierw można ja było porównać do pustej łąki, na której po każdym przesłuchaniu pojawiało się więcej kwiatków. Płyta zdecydowanie zyskuje po wielokrotnym słuchaniu. Zapada w głowę trudniej niż hity Collinsa, ale myślę, że trudno ja potem będzie z tej głowy wyrzucić. Lubie specyficzny wokal Collinsa, który śpiewał również drugim głosem już za Petera Gabriela. To nie prawda, że jego śpiewanie wzięło się znikąd.  Pierwsze dokonania Genesis jeszcze z Peterem Gabrielem już pełne były wokalu Collinsa w drugim planie. Oczywiście na Duke słychać tez charakterystyczną perkusję. Perkusja nie jest tu tylko stukaniem do rytmu, to instrument pełna gębą, wychodzący w wielu momentach przed szereg, jako najważniejszy. Moim zdaniem tak jest na przykład w „Duke`s Travels”, ale nie tylko. Reasumując, kawał dobrej muzyki i nie żałuję, że nie poddałem się po pierwszym przesłuchaniu. Moja łąka jest teraz cała w kwiatach. Stan techniczny płyty i okładki doskonały, absolutnie nie mam się do czego przyczepić.

GENESIS Duke

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.


GENESIS Duke

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 229.00 zł

GENESIS Duke

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz