czwartek, 16 kwietnia 2015

KRAFTWERK Kraftwerk 2Japońskie wydanie. BT-8108 Philips Nippon Phonogram Co. Reedycja z roku 1979.

KRAFTWERK Kraftwerk 2

Kraftwerk – niemiecki zespół, tworzący muzykę elektroniczną, wywodzący się ze sceny krautrockowej. Został założony w 1970 roku przez Floriana Schneidera i Ralfa Hüttera. Kraftwerk 2 – drugi album zespołu Kraftwerk wydany w 1972r. Opis dotyczy Japońskiego wydania z roku 1979.

KRAFTWERK Kraftwerk 2

UTWORY:
- "Kling-Klang" - 17:36
- "Atem" - 2:57
- "Strom" - 3:52
- "Spule 4" - 5:20
- "Wellenlänge" - 9:40
- "Harmonika" - 3:17

KRAFTWERK Kraftwerk 2

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:

Z dalekiej młodości pamiętam utwór „Modelka”, często leciał w radiu i nawet mi się podobał. Kupiłem wiec płytę zespołu. Na płycie nie ma jednak „Modelki”, nie ma nawet nic podobnego a wręcz brzmi to wszystko jak nagranie ze strojenia instrumentów. Bardzo nudna muzyka, mi się to kompletnie nie podoba. Być może nowatorska i coś wnosząca, ale jestem zbyt amatorskim słuchaczem muzyki by to docenić. Słuchając Kraftwerk II czułem się jak we wnętrzu ratuszowego zegara, gdzie słuchałem kręcących się mechanizmów i tykania, czasem jakiś dźwięk urwanej sprężyny, czasem bicie kuranta. Jest tez kilka minut jakiegoś sapania, coś jakby oddychanie nurka pod wodą, moja żona tak czasem sapie gdy śpi, nie sądziłem, że Ona w tym czasie tworzy. Lubię muzykę elektroniczną ale nie taką. Dla mnie to nie trafiona twórczość. Być może w czasach jej nagrywania było to jakieś nowum, coś na kształt dzisiejszego chilloutu, ale dziś słucham tego z rozdziawiona od ziewania gębą. Określenie „nudna” mieści w sobie wszystkie moje odczucia. Nie jestem profesorem muzyki, ale słowo „chilaut” pasuje mi bardzo do tej płyty, pytanie czy chilaut to coś twórczego? Mimo bolesnego przesłuchania płyty dwa razy nie wymyślę nic miłego na jej temat. Krytyki za dużo pisać nie chcę bo być może dla kogoś ta muza jest ważna, więc zamknę się już na ten temat. Malutka ryska na stronie B powodująca kilka pyknięć, a może te pyknięcia to część twórczości zespołu, wszystko możliwe ;) Tak czy siak jest to wada mikroskopijna na tyle, że nie obniża w żaden sposób doskonałego stanu technicznego płyty. Wybaczcie fani zespołu, ale aż szkoda tak dobrze utrzymanego nośnika na taką muzykę.

KRAFTWERK Kraftwerk 2

PŁYTA:  EX, (EXCELLENT)
W STANIE DOSKONAŁYM. ODTWARZANA WIELOKROTNIE LECZ SPADEK JAKOŚCI DŹWIĘKU JEST NIEWYCZUWALNY, MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ WIZUALNE "PAPIERÓWKI" LUB NIEWIELKIE WŁOSKOWATE RYSKI, BEZ WIĘKSZEGO WPŁYWU NA ODSŁUCH.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 150.00 zł

KRAFTWERK Kraftwerk 2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz