środa, 15 kwietnia 2015

ELO DiscoveryJapońskie pierwsze kompletne wydanie. 25 AP 1600 JET Records rok 1979.

ELO Discovery

W drugiej połowie lat 70 tych ELO stało się muzyczną instytucją. Świetne płyty , świetne wyniki sprzedaży , lider Jeff Lynne odkrył chyba kopalnię przebojów.

ELO Discovery

 „Discovery” trzyma również ten wysoki poziom. Platynowe wyniki sprzedaży po obu stronach Atlantyku nie były dziełem przypadku.

ELO Discovery

„Confusion” , „Last Train To London” czy kończący płytę “Don’t Bring Me Down” to hity , które każdy z obecnych 40-to czy 50-cio latków na pewno nucił.

ELO Discovery

Cała płyta to jeden wielki hit , Jeff Lynn zawsze potrafił pisać zgrabne , trochę beatlesowskie piosenki. To muzyk z najwyższej półki , polecam poznać owoce jego pracy z Bobem Dylanem , Georgiem Harrisonem i Tomem Petty.

ELO Discovery

UTWORY:
1- "Shine a Little Love" - 4:43
2- "Confusion" - 3:42
3- "Need Her Love" - 5:11
4- "The Diary of Horace Wimp" - 4:17
5- "Last Train to London" - 4:32
6- "Midnight Blue" - 4:19
7- "On the Run" - 3:55
8- "Wishing" - 4:13
9- "Don't Bring Me Down" - 4:02

ELO Discovery

TWÓRCY:
Jeff Lynne - śpiew, gitara, fortepian i syntezator. Autor wszystkich piosenek.
Bev Bevan - perkusja
Richard Tandy - fortepian, syntezator, fortepian elektryczny, klawinet
Kelly Groucutt - gitara basowa, śpiew

ELO Discovery

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:

Mam sentyment do tego zespołu. W szarym PRL-u ich muzyka, jakże bogata brzmieniowo uosabiała dla mnie przepych kapitalizmu. Wtedy słuchałem ich wyłącznie w radiu albo na kasetach (które obracały się w różnym tempie, zależnie ile razy uderzyłem w Grundiga). Dziś prawdziwa uczta - słuchanie ich z winyla. Brzmią bardzo sentymentalnie, czasami nostalgicznie i kameralnie, czasami na bogato. Smyczki to znak rozpoznawczy tej kapeli, nie brakuje ich i na tej płycie. Bogate instrumentarium, dużo chórków, czyli ELO w najlepszej formie. Przy dzisiejszej sieczce na MTV (bo na MTV jeszcze czasami puszczają muzykę) ELO prezentuje się nieco archaicznie, nie słychać tu komputerów, same żywe instrumenty. Tak drogie dzieci, tak się kiedyś grało, na prawdziwych instrumentach. Nie wystarczał wtedy jeden facet z komputerem. Sama płyta i okładka w stanie idealnym, jedna z najlepiej utrzymanych w moim dotychczasowym zbiorze.

ELO Discovery

ELO Discovery

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

ELO Discovery

ELO Discovery

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 248.00 zł

ELO Discovery

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz