środa, 22 kwietnia 2015

FLEETWOOD MAC RumoursJapońskie wydanie P-10233W Warner Bros Records Inc.rok 1977.

FLEETWOOD MAC Rumours

Dwunasty album studyjny zespołu Fleetwood Mac z 1977 roku i jeden z najlepszych w historii zespołu. Jest to drugi album nagrany w tym składzie, po Fleetwood Mac

FLEETWOOD MAC Rumours

Rumours jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów rockowych, od dnia premiery do 2007 roku sprzedano ponad 30 milionów kopii na całym świecie.

FLEETWOOD MAC Rumours

Magazyn Rolling Stone uplasował album jako 25. na liście 500 albumów wszechczasów.

FLEETWOOD MAC Rumours

TWÓRCY:
Stevie Nicks – wokal
Lindsey Buckingham – gitara, wokal
John McVie – gitara basowa
Christine McVie – instrumenty klawiszowe, wokal
Mick Fleetwood – perkusja

FLEETWOOD MAC Rumours

UTWORY:
A
"Second Hand News" – 2:43
"Dreams" – 4:14
"Never Going Back Again" – 2:14
"Don't Stop" – 3:11
"Go Your Own Way" – 3:38
"Songbird" – 3:20
B
"The Chain" – 4:28
"You Make Loving Fun" – 3:31
"I Don't Want to Know" – 3:11
"Oh Daddy" – 3:54
"Gold Dust Woman" – 4:51

FLEETWOOD MAC Rumours

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:

Jak napisałem na wstępie, płyta odniosła spory sukces komercyjny, ale pojęcia nie mam dlaczego aż tak wielki. Na płycie są piosenki. Dziwnie to zabrzmiało? Na wielu płytach są „utwory” albo „kompozycje” słowo „piosenki” jest za zwykłym słowem dla wielu płyt. Dla płyty Fleetwood Mac określenie „piosenki” jest w sam raz. Nie jest to Boże broń obraźliwe określenie, zwykłe piosenki też są potrzebne, wielokrotnie chce się posłuchać czegoś nad czym nie trzeba myśleć. Znalazłem na tej płycie elementy country i instrumentarium typowe dla tego gatunku. Nie jest to jednak muzyka Country, tylko piosenki z elementami tego gatunku. Trochę umpapa, umpapa. Muzyka do potupania nogą. Jest też świetna ballada „OH DADDY”, która bardzo mi się podoba, również "SONGBIRG" jest godny zauważenia. Ogólnie jednak nie jest to płyta szczególnie odkrywcza, trochę profesjonalnie zagranych i zaśpiewanych piosenek. Jest w niej jeden dziwny element, mianowicie mimo pozornej banalności chce się do niej wracać. Przesłuchałem ją kila razy w ciągu ostatnich dwóch tygodni, nie wiem sam dlaczego. Jest jakoś niewytłumaczalnie zaczarowana i pociągająca. Coś jak najzwyklejszy chleb, bez którego nie możemy się obyć. Stan płyty świetny, okładka również ok.

FLEETWOOD MAC Rumours

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: EX, (EXCELLENT) z plusem
DOSKONAŁA. BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MINIMALNE OTARCIA, ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW. MOŻE POJAWIĆ SIĘ NALEPKA, CENA LUB PODPIS. JEST TO ZAWSZE DODATKOWO ZAZNACZONE

FLEETWOOD MAC Rumours

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 121.00 zł

FLEETWOOD MAC Rumours

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz