niedziela, 29 marca 2015

YES Going For The OneJapońskie wydanie P-10304A Atlantic rok 1977.

YES Going For The One

Album został wydany w 1977 po trzech latach milczenia. Niespodzianką był powrót do grupy Wakemana.

YES Going For The One

Szczytowym punktem albumu jest szesnastominutowa suita Awaken nawiązująca do najlepszych momentów w twórczości. Skomplikowane pochody basowe Squire'a gra na specjalnie skonstruowanej do tego utworu trzygryfowej gitarze basowej. Podniosłe solo organowe Wakemana, akustyczne pasaże Howe'a, melodyjna gra na strojonej perkusji White'a, harmonie głosowe.

YES Going For The One

TWÓRCY:
Jon Anderson - śpiew,
Steve Howe - śpiew, gitara
Chris Squire - śpiew, gitara basowa
Rick Wakeman - instrumenty klawiszowe
Alan White - perkusja
Richard Williams Singers - chór

YES Going For The One

YES Going For The One

UTWORY:
Going for the One (Anderson) - 5:30
Turn of the Century (Anderson/Howe/White) - 8:58
Parallels (Squire) - 6:52
Wonderous Stories (Anderson) - 3:45
Awaken (Anderson/Howe) - 15:38

YES Going For The One

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:

Napisałem bardzo dużo dobrego o Andersonie, przy okazji jego duetów z Vangelisem. Ubóstwiam ich wspólne dokonania. Przez ten duet z uporem starałem się znaleźć coś dla siebie w muzyce Yes. Kupowałem kolejne płyty i trochę się oszukiwałem, że na pewno jest tu cos co polubię, trzeba tylko czasu. Dziś się poddaję. Grupa Yes nie jest dla mnie. Jest to muzyka zwyczajnie za trudna dla mnie. Moim zdaniem jest stworzona ze zbyt wielu dźwięków. Dla mnie jest to bardzo męczący tumult instrumentów przeplatany dodatkowo tumultem chórków. Podnosi mi ta muzyka chyba ciśnienie, bo po każdym przesłuchaniu płyty jestem jakiś roztrzęsiony i trudno mi się na czymś skupić. Ta muzyka miesza mi w głowie nie zostawiając nic pozytywnego. Zwyczajnie nie lubię Yes.  Jest to moja indywidualna opinia, muzyka tej grupy wybitnie mi nie leży. Słucham teraz pisząc to kolejny raz płyty „Going For The One” i przyznam z bólem, że nie mogę doczekać się jej końca. Strasznie skomplikowany kawał muzyki. Wsadzę ją do okładki i chyba długo nie wyciągnę. Wiem, że Yes ma całą masę fanów, którzy nazwą mnie durniem nie znającym się na muzyce. Trudno, moja opinia jest już raczej dobrze wyrobiona. Przesłuchałem kilka ich płyt po kilka razy. W końcu od tego odpocznę i głowa przestanie mnie boleć. Płyta w stanie bardzo dobrym, okładka bardzo nieznacznie pognieciona.

YES Going For The One

YES Going For The One

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: EX, (EXCELLENT)
DOSKONAŁA. BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MINIMALNE OTARCIA, ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW. MOŻE POJAWIĆ SIĘ NALEPKA, CENA LUB PODPIS. JEST TO ZAWSZE DODATKOWO ZAZNACZONE

YES Going For The One

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 111.00 zł

YES Going For The One

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz