niedziela, 15 marca 2015

AEROSMITH Night in The RutsJapońskie wydanie. 25AP 1601, CBS Sony rok 1979.

AEROSMITH Night in The Ruts

Aerosmith - amerykański zespół rockowy grający w charakterystycznym stylu, będącym mieszanką hard rocka i bluesa. Sprzedali ponad 150 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie.

AEROSMITH Night in The Ruts

Night In the Ruts – szósty studyjny album zespołu Aerosmith. Wydany w listopadzie 1979 roku.

AEROSMITH Night in The Ruts

Album osiągnął status platynowej płyty. Jednak mimo szybkiego sukcesu, równie szybko spadł z list przebojów.

AEROSMITH Night in The Ruts

WYKONAWCY:
Steven Tyler - wokal
Joe Perry - gitara
Jimmy Crespo - gitara , chórki
Brad Whitford - gitara
Tom Hamilton - gitara basowa
Joey Kramer - perkusja

DODATKOWE OSOBY:
Mary Weiss - wokal na "Pamiętaj (Walking in the Sand)"
Richie Supa - dodatkowe gitary na "No niespodziankę" i "Mia"
Louis del Gatto - saksofon barytonowy na "Chiquita"
Lou Marini - saksofon tenorowy na "Chiquita"
Barry Rogers - puzon na "Chiquita"
Neil Thompson - gitara na "Chiquita"
George Young - róg , saksofon altowy na "Chiquita"

AEROSMITH Night in The Ruts

UTWORY:
"No Surprize" - 4:25
“Chiquita" - 4:24
"Remember (Walking In The Sand)" - 4:06
"Cheese Cake" - 4:15
"Three Mile Smile" - 3:42
"Reefer Head Woman" - 4:02
"Bone To Bone (Coney Island White Fish Boy)" - 2:59
"Think About It" - 3:35
"Mia" - 4:14

AEROSMITH Night in The Ruts

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Hard rock leży blisko bluesa. W przypadku Aerosmith słychać to doskonale. Dużo w ich muzyce bluesa. Podobno w każdej muzyce jest blues ;) Ale u nich jest go więcej. Płata jak wszystkie inne tego zespołu, bardzo energetyczna, dużo gitar i świetnego darcia się Stevena Tytera. Nikt nie potrafi drzeć się równie przekonująco, bardzo lubię ten wokal, jest on dla mnie bardzo ważnym elementem muzyki Aerosmith i nie wiem czy bym słuchał tak często tej grupy z innym wokalistą. Sporo dmuchanych dętych w „Chiquita”, co raczej nie jest normą w hard rocku ;). Rytmy szybkie, dużo wymiatania na gitarach, jest w tym czad a jednocześnie jakaś melodyczność. Na płycie Night in The Ruts nie znalazłem żadnej rewolucji, przełomowych brzmień i odkrywczych riffów, ale słucha się tego doskonale. Wolne ballady są urzekające i wiele z nich w wykonaniu Aerosmith przeszło do historii rocka (może nie z tej płyty). Mocne brzmienie w zderzeniu z balladową melodią to chyba jeden z najpiękniejszych pomysłów na muzykę i oni są w tym mistrzami prawie jak Scorpions ;). Po przesłuchaniu płyty grupy Yes, ta płyta brzmi prawie jak do tańca ;) Może to mało górnolotne ale taką muzę rozumiem i taką wolę. Ta płyta nie jest ich szczególnie wyróżniającym się dziełem, można powiedzieć jedna z kolejnych, bez specjalnych hitów. Mimo wszystko każda płyta tak klasowego zespołu jak Aerosmith jest warta kawałka mojej półki. Żadnych skaz na płycie nie słyszałem, przy cięższym brzmieniu zawsze ciężej wyłapać usterki bo giną wśród tumultu instrumentów. Na rozbiegówkach nieco mini trzasków, ale to raczej standard na winylach i nie przeszkadza w słuchaniu, przypomina wręcz że słuchamy prawdziwego czarnego krążka. Okładka właściwie w stanie NM, obniżę nieco ocenę, przez pogniecione OBI i jakąś nalepkę z numerem, którą raczył przykleić poprzedni właściciel.

AEROSMITH Night in The Ruts

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: EX, (EXCELLENT)
DOSKONAŁA. BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MINIMALNE OTARCIA, ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW. MOŻE POJAWIĆ SIĘ NALEPKA, CENA LUB PODPIS. JEST TO ZAWSZE DODATKOWO ZAZNACZONE

AEROSMITH Night in The Ruts

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 109.00 zł

AEROSMITH Night in The Ruts


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz