wtorek, 3 marca 2015

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA TimeJapońskie wydanie. 25AP 2111 JET Records, rok 1981.

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Time

Time – studyjny album brytyjskiej grupy muzycznej Electric Light Orchestra. Na wydawnictwie odnaleźć można wszystkie charakterystyczne dla zespołu cechy, takie, jak na przykład stosowanie niekonwencjonalnych dla rocka instrumentów (w tym skrzypce).

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Time

Brzmienie bardzo charakterystyczne dla lat 80 tych. Wiele osób twierdzi, że to ostatnia wielka płyta ELO.

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Time

Lider zespołu  Jeff Lynne jest niewątpliwie muzykiem z najwyższej półki. Zainteresowani mogą poszukać owoców jego pracy z Bobem Dylanem , Georgiem Harrisonem i Tomem Petty .

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Time

UTWORY:
- Prologue – 1:16
- Twilight – 3:42
- Yours Truly, 2095 – 3:11
- Ticket to the Moon – 4:07
- The Way Life's Meant To Be – 3:48
- Another Heart Breaks – 4:38
- Rain Is Falling – 3:55
- From the End of the World – 3:16
- The Lights Go Down – 3:33
- Here Is the News – 3:50
- 21st Century Man – 4:03
- Hold on Tight – 3:18
- Epilogue – 1:31

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Time

TWÓRCY:
Jeff Lynne – śpiew, gitara elektryczna i akustyczna, fortepian, syntezator
Bev Bevan – perkusja
Richard Tandy – fortepian, syntezator, gitara
Kelly Groucutt – gitara basowa, śpiew

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Time

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Kto z obecnych 40-to czy 50-cio latków nie bujał się w rytm „Hold On Tight”? No , a z tych wolniejszych, kto nie pamięta „Ticket To The Moon”? Cała płyta to jeden wielki hit. Jeff Lynn zawsze potrafił pisać zgrabne , trochę beatlesowskie piosenki. Wartość sentymentalna „Time” - ogromna , ale wartość muzyczna również. Nie jest to typ muzyki, który postawiłbym na pierwszym miejscu mojej listy, ale duży plus za pełne, bogate brzmienie, w którym słuchać przeróżne instrumenty symfoniczne. Melodyczność kompozycji również zachwycająca, nie jest łatwo napisać melodię, którą milion ludzi będzie nuciło przy goleniu. Dla mnie ELO to głównie sentyment i tęsknota do lat 80-tych, zawsze będą mi przypominać ten czas bo są jednym z filarów muzyki tamtego czasu. Przesłuchałem płytę kilka razy i od kilku dni mam przyczepione mruczando „Ticket To The Moon”, muszę szybko przesłuchać inny krążek, bo ta piosenka tak zapada w pamięć, że trudno jej się pozbyć ;).Uważam, że każda kompozycja na tej płycie ma tyle melodyczności, że w dzisiejszych czasach zrobili by z każdej piosenki kilka hitów. Czyste marnotrawstwo, tyle muzycznych pomysłów w jednej piosence ;) Może się starzeje, ale kiedyś bardziej liczyła się jakość, te piosenki brzmią świetnie nawet przy samej gitarze albo i a capella. A spróbujcie coś zaśpiewać a capella z dzisiejszej listy przebojów, może być trudno ;) Dziś większe znaczenie od melodii ma rytm, ale czy sam rytm się obroni? Wątpię. Dzisiaj chętnie słucham topowych gwiazdek popu, rytm, bas, nowoczesne brzmienie – wszystko to ma swoje plusy ale nie sądzę, żebym po latach chciał wracać do numerów które lecą dziś na listach. Czy ktoś pamięta co było na pierwszym miejscu list dwa lata temu? A rok temu? Krótką historię mają dzisiejsze hity. Natomiast ELO ze swoją „TIME” ma w tej historii uznane miejsce. W czym ma też udział moja półka na którą właśnie tą płytę odstawiam. Stan płyty bez wad, bardzo komfortowy odsłuch, okładka również bardzo zadbana.

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Time

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Time

Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 315.00 zł

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Time

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz