sobota, 30 stycznia 2016

JON AND VANGELIS The Friends of Mr CairoJapońskie pierwsze wydanie wydanie 28MM0050 Polydor rok 1981.

JON AND VANGELIS The Friends of Mr Cairo

Przyjaciele pana Cairo – wydany w 1981 roku, drugi album duetu Jona Andersona i Vangelisa, określanego jako Jon and Vangelis.

JON AND VANGELIS The Friends of Mr Cairo

Jon and Vangelis – duet złożony z kompozytora Vangelisa oraz wokalisty Jona Andersona znanego z zespołu Yes.

JON AND VANGELIS The Friends of Mr Cairo

LISTA UTWORÓW:
Strona A
The Friends of Mr. Cairo – 12:04
Back to School – 5:06
Outside of This (Inside of That) – 5:00
Strona B
State of Independence – 7:53
Beside – 4:08
The Mayflower – 6:35

JON AND VANGELIS The Friends of Mr Cairo

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Płyta z pierwszej dziesiątki moich ulubionych. Miałem we wczesnej młodości kasetę magnetofonową z tą płytą. Na płycie brakuje mi strasznie „I'll Find My Way Home”, kawałek ten przybył na płytę dopiero w drugim wydaniu. Słuchałem tej kasety z uwielbieniem wielokrotnie w ciemnym pokoiku, raz po raz. Kaseta nie była w najlepszym stanie, powciągana w wielu miejscach przez mojego Grundiga. Ale nastrój tej muzyki pasował do mnie jak dobrze skrojone ubranie. Vangelis i Anderson to ludzie, którzy urodzili się po to by stworzyć razem to co stworzyli. W tym duecie nie można zastąpić żadnego z nich. Jak zwykle w takich przypadkach, szkoda że nie nagrali wspólnie więcej kawałków. Melodyjność kompozycji i ich tkliwość podkreślona niesamowitym wokalem Andersona to małe arcydziełka. Trudno tego słuchać nie przeżywając jakichś wewnętrznych rozterek a przy głębszym wsłuchaniu wręcz jakiegoś rozczulenia z czającymi się łzami. Wiele razy słucham jej płyty na CD co moja żona może poświadczyć. Mimo, że nie lubi „tego zawodzenia” niedługo mimo woli będzie znała na pamięć te kawałki. W mojej najlepszej dziesiątce jest bardzo ciasno, bo rozpycha się tam Pink Floyd, Dire Straits, Marillion i inni, ale „The Friends Of Mr Cairo” ma tu pewne miejsce. Płyta i okładka jak ze sklepu.

JON AND VANGELIS The Friends of Mr Cairo

JON AND VANGELIS The Friends of Mr Cairo

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

JON AND VANGELIS The Friends of Mr Cairo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz