czwartek, 17 września 2015

PERFECT DaDaDamPolskie 2-płytowe wydanie - Polskie Radio SA rok 1914.

PERFECT DaDaDam

Ósmy studyjny album muzyczny polskiej grupy rockowej Perfect. Na rynku ukazał się 9 czerwca 2014 nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Singlem promocyjnym albumu był utwór "Wszystko ma swój czas", który zadebiutował na liście przebojów w radiowej "Trójce" 5 maja 2014. Patronat nad albumem objęły dwa programy Polskiego Radia - "Jedynka" oraz "Trójka". 27 czerwca 2014 album oficjalnie zyskał status złotej płyty. 8 marca 2015 roku, podczas koncertu "Niepokonani. 35-lecie Perfectu" na antenie telewizji Polsat, prezes zarządu Związku Producentów Audio-Video Andrzej Puczyński wręczył członkom zespołu platynową płytę za ten album.

PERFECT DaDaDam

Lista utworów:
1. "Wszystko ma swój czas" 3:55 sł. Jacek Cygan, muz. Dariusz Kozakiewicz
2. "Znowu plaża" 3:28 sł. Jacek Cygan, muz. Dariusz Kozakiewicz, Sebastian Piekarek
3. "Droga bez łez" 5:22 sł. Robert Gawliński, muz. Dariusz Kozakiewicz, Piotr Urbanek
4. "Express" (gościnnie: Marcin Koczot) 4:25 sł. Bogdan Loebl, muz. Grzegorz Markowski
5. "Takie to przebudzenie" 5:33 sł. Wojciech Waglewski, muz. Piotr Urbanek, Dariusz Kozakiewicz
6. "Nigdy dość" 6:03 sł. Wojciech Waglewski, muz. Dariusz Kozakiewicz, Sebastian Piekarek
7. "Dla kogo" 4:38 sł. Bogdan Loebl, muz. Grzegorz Markowski
8. "Speedy Tune" 5:30 muz. Dariusz Kozakiewicz
9. "Przebudzanka" 3:51 sł. Andrzej Mogielnicki, muz. Dariusz Kozakiewicz, Sebastian Piekarek
10. "Odnawiam dusze" 3:17 sł. Jacek Cygan, muz. Dariusz Kozakiewicz
11. "Żyję tak jak chcę" 6:17 sł. Wojciech Waglewski, muz. Dariusz Kozakiewicz
12. "Strażak" (gościnnie: Orkiestra dęta OSP Wilamowice) 2:37  sł. Wojciech Waglewski, muz. Dariusz Kozakiewicz

PERFECT DaDaDam

Wykonawcy:
Grzegorz Markowski: śpiew
Dariusz Kozakiewicz: gitary
Jacek Krzaklewski: gitary
Piotr Urbanek: gitara basowa
Piotr Szkudelski: perkusja

Z gościnnym udziałem:
Sebastian Piekarek, Marcin Koczot, Orkiestra Dęta Wilamowice

PERFECT DaDaDam

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:

Scyzoryk mi się w kieszeni otwiera, kiedy słyszę, że tylko stary Perfect się liczy (stary czyli ten młody). Cóż to znaczy? To tylko tęsknota za własna młodością, bo jeśli chodzi o muzykę Perfektu to ja nie widzę żadnej granicy między starym a nowym Perfectem. Tak mogą mówić tylko Ci co nie słuchali DaDaDam. Nie można o zespole myśleć wyłącznie przez pryzmat radia. Posłuchajcie całej płyty i to koniecznie głośno. Czad straszny, energia, prawdziwie gitarowe brzmienie, Mało ballad, za to świetnych, większość to prawdziwa energetyczna petarda i strunowe wymiatanie. Dla mnie to bomba, kolejna świetna płyta zagrana z taka łatwością, że tylko pozazdrościć. Markowski ma taki zaśpiew, że byle co brzmiałoby jak protest song. To prawdziwi mistrzowie naszego rynku muzycznego. Udało mi się tego lata być na koncercie Perfectu w Koszalinie. Profesjonalizm w każdym calu. Nie pamiętam, kiedy byłem na koncercie, na którym gwiazda zaczęła śpiewać punktualnie. A tu tak właśnie było. Widać było szacunek dla widza i profesjonalizm muzyków. To, że nie wyglądają i nie ruszają się już jak małolaty nic dla mnie nie znaczy, bo to nie teatrzyk kukiełkowy tylko koncert muzyczny. Czapki z głów i grajcie nam do końca świata. Przez Perfect wyłamałem się ze zbierania wyłącznie Japońskich wydań winyli. Niestety polscy muzycy nie są w Japonii zbyt popularni, a nie chciałbym omijać polską muzykę w swojej kolekcji. Dlatego postanowiłem zrobić wyjątek dla naszych rodzimych wykonawców i kupować ich płyty wydane u nas. Stan fizyczny DaDaDa doskonały, płyta nowa, przesłuchałem ja trzy razy pod rząd i na półeczkę ;)

PERFECT DaDaDam

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

PERFECT DaDaDam

Zdjęcia real.

PERFECT DaDaDam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz