środa, 23 września 2015

KATE BUSH The DreamingJapońskie wydanie EMS-91044 EMI rok 1982.

KATE BUSH The Dreaming

Producentem tego albumu była sama artystka. Kate Bush eksperymentowała z technikami produkcji, tworząc zróżnicowany stylowo album. Zawierał on jednak mniej przyswajalny materiał, dlatego nie powtórzył on sukcesu komercyjnego trzech pierwszych płyt. Był jednak dobrze przyjęty w USA - jest to jej pierwszy album, który znalazł się na amerykańskiej liście Billboard 200.

KATE BUSH The Dreaming

LISTA UTWORÓW:

- "Sat in Your Lap" – 3:29
- "There Goes a Tenner" – 3:24
- "Pull Out the Pin" – 5:26
- "Suspended in Gaffa" – 3:54
- "Leave It Open" – 3:20
- "The Dreaming" – 4:41
- "Night of the Swallow" – 5:22
- "All the Love" – 4:29
- "Houdini" – 3:48
- "Get Out of My House" – 5:25

KATE BUSH The Dreaming


Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:

Z muzyką jest trochę jak z jedzeniem. Trudno odpowiedzieć na pytanie, dlaczego lubię śledzie? Bo mi smakują? To dość ogólne wyjaśnienie i raczej nic nie mówi innym. Jak opisać komuś smak śledzia? Chyba tylko na zasadzie porównania z innymi smakami, ale śledź smakuje tylko jak śledź ;) Dość karkołomny wstęp, ale z muzyką Kate Bush jest podobnie jak ze śledziami. Jest podobna wyłącznie do siebie i bardzo mi smakuje. Można rzec, że „piosenki” Kate są dziwaczne same w sobie a w dodatku dziwacznie zaśpiewane. Ale to jest ich siła, ta indywidualność brzmienia. Jej muzyka może nie jest do nucenia przy goleniu (przynajmniej większość) ale ma coś ważniejszego. Ma wspaniały atut, jest ciekawa. Słuchanie jej przy obiedzie nie ma sensu, trzeba jej słuchać specjalnie, skupiając się na zabawie instrumentami i wokalem. Nie nudziłem się nigdy przy płytach Kate Bush i tak samo jest z „The Dreaming”. Płyta zaciekawia i nie pozwala na tylko pojedyncze przesłuchanie. Wśród pozornego chaosu utworów Kate Bush jest doskonale wyczuwalny rytm i porządek. Wiele w jej muzyce sprzeczności i zdaje się nie pasujących dźwięków, które tworzą jednak jakąś zadziwiająca spójna całość. Stan płyty i okładki doskonały. Kilka cichutkich pyknięć na rozpędówkach.

KATE BUSH The Dreaming

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

KATE BUSH The Dreaming

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.
 
KATE BUSH The Dreaming

Zdjęcia real.

KATE BUSH The Dreaming

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz