czwartek, 11 lutego 2016

DAVID BOVIE Let`s DanceJapońskie wydanie EYS-81580 EMI rok 1983.

DAVID BOVIE Let`s Dance

Dawid Bowie – postać niezwykle barwna, wieczny esperymentator i poszukiwacz nowych trendów. Wydał kilkadziesiąt płyt. Dziś słucham najbardziej znanego z jego krążków, pokrytego platyną w Stanach, wielkiej Brytanii i innych krajach.

DAVID BOVIE Let`s Dance

Album zawiera trzy z najbardziej udanych singli muzyka. Tytułowy utwór, "Let's Dance", dotarł nr 1 w Wielkiej Brytanii, USA i różnych innych krajach, "Modern Love” i  "China Girl" to nr 2 w Wielkiej Brytanii.

DAVID BOVIE Let`s Dance

DAVID BOVIE Let`s Dance

LISTA UTWORÓW:
A
1. "Modern Love"  4:46
2. "China Girl" (originally by Iggy Pop from The Idiot, 1977) 5:32
3. "Let's Dance"  7:37
4. "Without You"  3:08
B
5. "Ricochet"  5:14
6. "Criminal World" 4:25
7. "Cat People (Putting Out Fire)"  5:09
8. "Shake It" 3:49

DAVID BOVIE Let`s Dance

DAVID BOVIE Let`s Dance

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:

Typowe lata osiemdziesiąte. Kawałki z pierwszej strony bardzo znane, sztandarowe hity Davida, wszystkie leciały w “Trójce” swego czasu. Bardzo miłe uczucie przypomnieć to sobie po latach. Wielka szkoda, że nie nagra już nic więcej ale taki los nas ludzi rodzimy się i umieramy. Nie każdemu dane jest zostawić po sobie jakiś ślad. Dawid Bowie taki ślad zostawił. Nigdy nie szedł na łatwiznę, jego twórczość to jeden długi eksperyment. Zawsze zachwyca mnie, gdy ktoś nie idąc po śladach innych potrafi stworzyć coś tak powszechnie cenionego. Większość muzyków zajmuje się ulepszaniem, Dawid tworzył nowe. Przyznam się, że gdy „China Girl” czy „Let`s Dance” gościły na listach, nie byłem ich wielkim fanem. Dziś słyszę w tych piosenkach dużo więcej. Nie raz pisałem, że do muzyki się dorasta. Trening czyni mistrza, czym więcej słucham, tym więcej niuansów wyłapuję. Dawid ląduje ze swoją płytą na mojej półce, która byłaby niepełna bez takiej postaci. Smutne, że tak wielu ludzi z mojej półki już nie żyje. Płyta w stanie technicznym dobrym, na rozpedówkach trzaski, ale uspokajają się wraz z pojawieniem muzyki. Parę pyknięć w innych miejscach. Okładka jak ze sklepu.

DAVID BOVIE Let`s Dance

DAVID BOVIE Let`s Dance
 

Stan techniczny:
PŁYTA: EX, (EXCELLENT)
OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)

DAVID BOVIE Let`s Dance

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz