środa, 7 października 2015

TANGERINE DREAM TangramJapońskie wydanie VIP-6957 Virgin rok 1980.

TANGERINE DREAM  Tangram

Tangram to najlepiej sprzedający się album zespołu (co mnie nie dziwi). Na brytyjskiej Top 40 osiągnął 36 miejsce

TANGERINE DREAM  Tangram

LISTA UTWORÓW:
1. „Tangram Set 1" 19:47
2. "Tangram Set 2" 20:28

TANGERINE DREAM  Tangram

SKŁAD:
Edgar Froese - instrumenty klawiszowe, gitary
Christopher Franke - instrumenty klawiszowe, perkusja elektroniczna
Johannes Schmoelling - instrumenty klawiszowe
Eduard Meyer - inżynier dźwięku, Hansa Studios w Berlinie

TANGERINE DREAM  Tangram

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:

Nie wiem, czy muzycy by się nie obrazili, ale określę tą ich muzykę, jako świetna muzyka relaksacyjna. Jeśli coś mnie relaksuje to chyba można powiedzieć, że jest relaksujące. Za czasów wydawania tej płyty nie było nurtu muzyki relaksacyjnej, ale wszelaka twórczość artystów instrumentalnych, używających instrumentów elektronicznych tak czy siak relaksuje i koniec ;) Bardzo podobają mi się ścieżki basowe u Tangerine Dream, rytmiczne basowe podkłady, wysuwające się wielokrotnie na pierwszy plan są niezwykle wciągające. Brzmieniowo nie słychać lat, które upłynęły od wydania płyty. Bardzo pozytywnie odbieram tą muzykę. Do tego stopnia, że zamierzam kupić kilka ich CD i podczas pracy przy kompie słuchać ich jedna po drugiej. Wspaniałe tło, ale i świetna muzyka do słuchania jako danie główne. Wpadam przy tej płycie w swoisty trans, z którego nie chce się wychodzić. W zamierzchłych czasach wolałem przebojowego Jean Michela Jarre, Tangerine wydawało mi się wtedy nudne i z dłużyznami. Dziś jest odwrotnie ;) Tangerine rządzi a Jarre jest ok ;) Okładka i płyta w stanie dobrym, czasem coś zatrzeszczy, czasem pyknie, jak to na winylu.

TANGERINE DREAM  Tangram

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.
 
OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

TANGERINE DREAM  Tangram

Zdjęcia real.

TANGERINE DREAM  Tangram

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz