środa, 12 sierpnia 2015

ASIA AsiaJapońskie wydanie 25AP 2299 CBC Sony rok 1982.

ASIA Asia
 
Asia to członkowie czołowych brytyjskich zespołów progresywnych King Crimson , Yes i ELP, gwarantuje to świetną muzykę. Muzyka na pierwszej  płycie zespołu zatytłowanej po prostu Asia rzeczywiście jest świetna ale inna niż się spodziewano. Jest po prostu bardzo chwytliwa. Megahity „Heat Of The Moment” “Only Time Will Tell” “Sole Survivor” okupujące w 1982 roku szczyty list przebojów oraz 10 mln. Sprzedanych albumów o czymś świadczą. Kolejne płyty nie były już tak udane choć pozwoliły przetrwać grupie , która do dziś nagrywa albumy i koncertuje.

ASIA Asia

Lista utworów:
"Heat of the Moment" – 3:54
"Only Time Will Tell" – 4:48
"Sole Survivor" – 4:52
"One Step Closer" – 4:18
"Time Again" – 4:47
"Wildest Dreams" – 5:11
"Without You" – 5:07
"Cutting It Fine" – 5:40
"Here Comes the Feeling" – 5:43

ASIA Asia

Twórcy:
John Wetton – gitara basowa, keyboard, główny wokal
Carl Palmer – perkusja
Steve Howe – gitara, wokal
Geoffrey Downes – keyboard, wokal
Mike Stone – producent
Roger Dean – projekt okładki

ASIA Asia

Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:

Po składzie muzyków można by sądzić, że będzie tu cos z rocka progresywnego. Błąd, muzyka na płycie to melodyjne piosenki z brzmieniem bardzo typowym dla lat 80-tych. Mówi się, że Asia to album progresywno-rockowy, myślę, że samo rockowy by wystarczyło ;) Słucha się tego przyjemnie, zwłaszcza że mam sentyment do tego okresu muzycznego. Zapewne dzisiejszych nastolatków ta muzyka nie zainteresuje, ale dla mnie jest to okruch historii, który warto zachować na półce. To brzmienie nazywam na własne potrzeby miękkim rockiem, pełno tego było w eterze i wiele grup z tego okresu zbyt się upodobniło brzmieniowo do siebie. Szczerze mówiąc, trudno mi znaleźć jakiś szczególny wyróżnik dla „Asia”. Płyta dobrze zrobiona z chwytliwymi kawałkami, które idealnie nadawałyby się np. do filmu „Rocky” ;) Ale takich płyt w latach osiemdziesiątych nagrano na pęczki. Reasumując, dobry kawałek muzyki, ale szału nie ma. Płyta w stanie bardzo dobrym, okładka jak nowa.

ASIA Asia

PŁYTA: NM, (NEAR MINT)
BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.

OKŁADKA: NM, (NEAR MINT)
W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.

ASIA Asia

Zdjęcia real.

ASIA Asia

PS. Miałem przerwę w słuchaniu płyt i notkach na blogu, ale wakacje należą się każdemu ;) Z wakacji przywiozłem olśnienie, otóż postanowiłem, że jednak nie będę sprzedawał swoich płyt. Zacząłem się do nich przywiązywać i do wielu wracam po czasie. Chciałem kiedyś, żeby każda płyta miała swoją historię krążąc między następnymi właścicielami, jednak przeszło mi. Pousuwam w wolnym czasie ceny ze wszystkich stron bloga. Sorki, ale płyty zrobiły się dla mnie zbyt ważne by na nich zarabiać ;) Od dziś są wyłącznie moje ;)

ASIA Asia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz